zachmurzenie duże
19°
19°
piątek
Reklama
Ruszył gminny transport publiczny
02 września 2020 r. | 11:24
5

Od wczoraj na terenie gminy działa gminny transport publiczny, który będzie odbywać się na czterech  liniach, zgodnie z zamieszczonymi rozkładami jazdy.

1.Zachodnia – Nowy Kocin – Stary Kocin- Cykarzew Pn. ul. Polna - Przedkocin – Rybna – Nowa Rybna – Kuźnica Kiedrzyńska – Kuźnica Lechowa – Czarny Las – Wola Hankowska- Wola Kiedrzyńska – Częstochowa Dworzec PKP – gminno- komercyjna

2. Wschodnia – Stary Broniszew – Nowy Broniszew – Jamno- Rusinów – Grabówka – Grabowa – Mykanów – Radostków – Lubojenka – Lubojna - Wola Kiedrzyńska – Częstochowa Dworzec PKP– gminno- komercyjna

3. Centralna – Broniszew Stary – Cykarzew Północny – Cykarzew Stary – Kokawa – Radostków – Dudki - Lubojna - Wola Kiedrzyńska – Częstochowa Dworzec PKP – komercyjna firmy Ekspress-bus.

4. Gmina Kruszyna - Borowno – Częstochowa Dworzec PKS – wg informacji uzyskanych w PKS Częstochowa ma być realizowany wg rozkładu z czerwca 2019 r.

Na liniach gminnych przejazd jest bezpłatny. Po przejechaniu granicy gminy linia staje się komercyjną. Pasażer przy wejściu do autobusy otrzyma jeden bilet : na przejazd po gminie za 0 zł i na dojazd do Częstochowy wg stawki firmy przewozowej (max. 5 zł). Firma będzie sprzedawać bilety miesięczne w specjalnej kasie na dworcu PKP.

Poniżej zamieszczamy rozkłady jazdy na liniach gminnych. Pozostałe znajdują się na stronie przewoźników- Ekspress-bus i PKS Częstochowa. /UG Mykanów/

rozkład jazdy Nowy Broniszew- Częstochowa linia Wschodnia

Rozkład jazdy Nowy Kocin-Częstochowa linia Zachodnia5 odpowiedzi na “Ruszył gminny transport publiczny”

 1. INSPEKTOR pisze:

  I też PKS jeździ za 3 zł za kilometr czy więcej ?12 przejazdów do Czestochowy to w sam raz , ale zapewne znajdą się tez tacy którzy będą mówić ze i tak mało

  • Karol pisze:

   No o reżimie sanitarnym przewoźnik na pewno nic nie słyszał. Poranne kursy są tak załadowane,że na bank te szkoły zamkną. I wtedy nic nie zarobi, bo chciwy dwa razy traci.

 2. Solveig pisze:

  Dobrze, że z Borowna jest 12 kursów. Oby nie tylko na rozkładzie, jak wcześniej. Rano w PKS rzeczywiście był zawsze straszny tłok. A jak dojechać z Borowna do Urzędu Gminy?

  4
  1
 3. Solveig pisze:

  W niedzielę nie ma do i z Borowna ani jednego kursu. Nie wierzę, że w dzisiejszych czasach takie rzeczy są w ogóle możliwe. Gdzie my mieszkamy? Czy to jakiś koniec świata?

  5
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *