zachmurzenie umiarkowane
13°
13°
sobota
Reklama
fot. wikimedia
Radni podejmą decyzję ws. współpracy z PKS Częstochowa
23 września 2019 r. | 11:40
18

W piątek 27 września w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie odbędzie się XI sesja Rady Gminy Mykanów, podczas której radni będą wyrażać zgodę na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Gminy nie stać na GZK Rędziny, dlatego musi dogadać się z PKS Częstochowa.

Początek sesji o godz. 10:00.

porządek obrad:
Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
Przyjęcie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
Informacja Wójta o pracy w okresie międzysesyjnym.
Interpelacje i zapytania radnych.
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy na 2019 rok
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej
Podjęcie uchwały w sprawie uzyskania zgody organu stanowiącego właściwego organizatora na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.
Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego oraz określenia zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez gminę Mykanów
Podjęcie uchwały zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatku motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia, a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego
Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Częstochowie
Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Mykanów
Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Dudki przy ul. Bursztynowej
Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Wierzchowisko w obrębie ulic:Jodłowej, Dębowej, Wrzosowej i Czereśniowej w gminie Mykanów
Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowości Borowno przy ul. Długosza
Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej.
Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości gruntowej.
Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Mykanów.
Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działania organu wykonawczego.
Zapytania i wnioski sołtysów.
Odpowiedzi na interpelacje i zapytania, wolne wnioski.
Zamknięcie obrad XI sesji Rady Gminy Mykanów.18 odpowiedzi na “Radni podejmą decyzję ws. współpracy z PKS Częstochowa”

 1. Gość pisze:

  Rychło w czas. Miesiąc mija prawie , nadal nie mamy czym jeździć a radni czekają ma co, na cud? Sesja powinna odbyć się w trybie pilnym , po kilku dniach niejezdzenia pksow. Codzienne telefony do gminy i cisza. Jak przewozów z Mykanowa porannych nie było , tak nie ma! Gmina Rędziny ma mniej mieszkańców niż nasza i jakos dbać o ludzi a zwłaszcza o młodzież potrafią!

  11
  3
 2. Mykanow pisze:

  Nie stać nas żeby dorzucić się do rędzinskich? Przecież my mamy większy budżet niż oni . Na co zatem idą nasze podatki ja pytam? Zamiast z Mykanowa robić nowoczesną miejscowość podmiejską to jesteśmy sto lat za Rędzinami.

  10
  3
  • IZU pisze:

   Idą na pensje i nagrody dla wójta i urzędników

   9
   5
  • katotaliban pisze:

   Rędziny nie mają taboru (mają tylko 10 autobusów z czego 6-7 jest potrzebne od pon do pt na liniach gminnych) ani kierowców aby obsługiwać całą gminę Mykanów. A poza tym ktoś chciałby jeździć przez Rudniki i Rędziny do Częstochowy?

 3. Tomasz pisze:

  Podpisywać umowę z firma którą za lipiec nie wypłaciła pracownikom pensji !! Paliwo kupują za kasę z biletów … itd. Brawo czy ktoś z własnej kieszeni wypłacił by kasę i zaufał by takiej firmie i zaprosił ją do wykonania usługi ??

  13
  • Karol pisze:

   Utrzymać PKS za wszelką cenę! Firmy prywatne dobijały sie do gminy , niestety… nawet nie było opcji żeby pokonać relikt przeszłości który wziął naszą kasę za miesięczny bilet i tylem go widzieli. Gmina powinna zwrócić wszystkim oszukanym pieniądze! Gdyby Włodek Rebis dalej był radnym moze by coś zrobił. Bo to jedyna osoba była której los tej wsi przejmował. Wstyd!

   7
   3
 4. Solveig pisze:

  Na PKS w Borownie czeka właśnie moja siostra. 15.23 – nie ma, 16.01 – nie ma. Jak ona dojedzie? Panowie radni i pan wójt mogą debatować, ale na ten czas proszę uruchomić komunikację zastępczą. Ludzie, tu się nie da normalnie funkcjonować!!!

  6
  1
 5. Baska pisze:

  Posiedzą, pogadają, rozłożą ręce, dietę wezmą i jak nie ma czym dojechać , tak nie będzie. Zakład?

 6. Mieszkaniec pisze:

  Czy obecny radny Mykanowa coś w tej sprawie zrobił? W Kokawie zatrzymują autobusy . Tylko miejscowość gminna jest odcięta od świata. Do czego to ludzie doszło. Jak w średniowieczu. Jak zobaczę na słupie plakat o jakiś biegach, festynie czy rajdzie to padne trupem ze śmiechu. Bo teraz to w modzie. Biegajta na nogach do miasta hahaha. Sport to zdrowie !

 7. Borowno pisze:

  To co się dzieje z kursami do borowna to są jakieś żarty. Trzy kursy pod rząd odwołane a na pksie śmieją się z ludzi. Jeden autobus o 16.30 i ludzie jadą jak śledzie, może jakaś kontrola by się przydała. Ciekawe ze nikt się tym nie interesuje, czym ludzie maja wracać z pracy?

 8. Solveig pisze:

  Zachowanie pracowników PKS jest rzeczywiście przykre. Syn zawiózł reklamację wraz z biletem miesięcznym, który kazano zwrócić, a pani w okienku powiedziała: ,,I o sto złotych takie zamieszanie?”. Dodam, że 112zł :). Ciekawa jestem, ile ta pani zarabia, że dla niej sto zł to nic?

 9. obywatel pisze:

  Gmina Rędziny jest zapewne bogatsza od Mykanowa, dlatego ich stać na GZK, na dodatek ma dofinansowanie , a PKS ma wielkie gówno, niech gmina zapłaci tyle ile się należy , wtedy kierowcy się znajdą do pracy za rozsądną płacę, żaden druciarz nie wejdzie bo nie ma taboru, odpowiedniego na zapewnienie komunikacji , takie miejscowości jak Grabówka , Borowno,Grabowa to dziury nie po drodze , gdzie trzeba nałożyć kilometrów, a jak wiecie z innych miejscowości druciarze jeżdżą w Lini prostej i to jeszcze 5 minut przed PKS, wiec skąd pks ma brać kasę na wynagrodzenia dla kierowców , wiec kierowcy uciekają i nie ma kto jeździć, bo nikt nie będzie pracował za free. A jeśli chodzi o Radnych to oni mają w dupie czy będziecie mieli czym dojechać do pracy czy szkół .PS kiedy kórwa w końcu będzie można przejechać przez Antoniów ???

 10. Daro pisze:

  Coś radni na sesji ustalili? Pomogą nam z tymi dojazdami???

  4
  1
  • Walu pisze:

   No to teraz Mykanów zobaczy ile transport kosztuje w nowo wybranej firmie przez radnych. Pks pewnie odpuści Mykanów w pierwszej kolejnosvo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *