umiarkowane opady deszczu
20°
20°
piątek
Reklama
Psy z Cykarzewa jeździły radiowozem
09 kwietnia 2021 r. | 10:24
0

Nietypową podróż odbyły wczoraj dwie suczki znalezione przez policjantów w Cykarzewie Północnym. Gdy mundurowi z częstochowskiej drogówki zauważyli, że biegają po ruchliwej drodze, zabrali je do radiowozu. Grzeczne i ciekawe świata pieski na czas wspólnego patrolu zyskały nowe imiona – Sky i Zuma. Czworonożne bohaterki "Psiego Patrolu" zostały nakarmione i napojone, a po prawie 2 godzinach wspólnej służby trafiły do schroniska w Zawierciu, skąd zostały dzisiaj odebrane przez właścicieli.

Częstochowska drogówka po raz kolejny udowodniła, że troszczy się o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrolując ruchliwą ulicę w Cykarzewie Północnym, jeden z kierowców zatrzymał radiowóz i poinformował, że nieopodal, ulicą biegają bezpańskie psy. Reakcja sierżanta sztabowego Damiana Biernackiego i starszego sierżanta Damiana Chruściela była natychmiastowa. Po krótkim sprawdzeniu okolicy zauważyli dwa biegające po drodze psy myśliwskie. Zatrzymali się i wzięli psiaki do radiowozu, by nie wpadły pod koła przejeżdżających samochodów. Nowym towarzyszom tak bardzo spodobała się służba, że niechętnie opuścili mundurowych. Policjanci również nie chcieli się z nimi rozstawać. Przez prawie 2 godziny suczki dzielnie patrolowały trasę, zyskując tym samym imiona Sky i Zuma.

Dziękujemy za pomoc w rozpowszechnianiu informacji. Dzięki temu w dniu dzisiejszym do schroniska w Zawierciu zgłosił się właściciel psiaków i zabrał je do domu. /KMP w Częstochowie/



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *