zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
Przysięga w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej
29 października 2018 r. | 13:07
1

Różni ich wiele – łączy jedno wspólna pasja i chęć służenia ojczyźnie. Blisko 60. „terytorialsów” złożyło wczoraj w Gliwicach Przysięgę Wojskową. To druga przysięga wojskowa w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

W sumie w województwie śląskim służy obecnie ponad 260 żołnierzy WOT. Ponad 50 % z nich jest między 31 a 40 rokiem życia. Średnia wieku to 33 lata. Wśród nich są między innymi górnicy, leśnicy, taternicy i tancerze

- Przez ostatnie 16 dni poświęcając swój prywatny czas uczestniczyliście w bardzo intensywnym szkoleniu wojskowym, w trakcie którego Wasze postanowienie, aby zostać żołnierzem było poddawane próbie - powiedział podczas uroczystej Przysięgi Wojskowej, dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas.

Jak zaznaczył, to dopiero początek ich służby a przed nimi stoją kolejne wyzwania.
- Musicie być przygotowani na to, że dalsze treningi, być może jeszcze cięższe, spowodują, że to co dziś wydaje Wam się trudne za kilka miesięcy będzie przychodzić z łatwością. Każde szkolenie da Wam poczucie pewności, ale także pokorę, gdy zdacie sobie sprawę jak wiele jeszcze musicie się nauczyć - mówił do żołnierzy płk Białas.

W uroczystej przysiędze wziął udział dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, generał dywizji, Wiesław Kukuła, który odczytał list Ministra Obrony Narodowej.Jedna odpowiedź do “Przysięga w 13. Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej”

  1. EDMUND pisze:

    OTK ŁOPATA ZIEMIA POWIETRZE

    1
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *