zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
Pomada: Umowa na odbiór śmieci została podpisana
07 maja 2018 r. | 09:52
0

Wójt Dariusz Pomada poinformował, że podpisał umowę na odbiór śmieci z terenu gminy Mykanów. Odbiorem śmieci zajmie się firma PZOM STRACH, która wygrała przetarg w kwocie 1 149 246 zł.

Poniżej informacja Wójta.

"Pragnę poinformować , że dzisiaj została podpisana umowa na wywóz odpadów z terenu naszej gminy. Firmy , które stratowały w przetargu nie wniosły odwołania. Umożliwiło to podpisanie umowy w pierwszym dniu po upływie ustawowego terminu. Zadanie będzie realizować firma PZOM STRACH SP. z o.o. Spółka Komandytowa Waldemara Stracha za 1 149 246 zł . Tańsza oferta firmy Paver (956 923,20 zł) została odrzucona po odwołaniu do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie z powodu nieprzedłużenia ważności wadium i niepełnych wyjaśnień szczegółowego wyliczenia ceny. Umowa została zawarta na okres do 2 maja 2019 r.
Odbiór odpadów rozpocznie się od soboty 12 maja, wg harmonogramu, który zostanie uzgodniony. Do czwartku na stronie urzędu gminy, u sołtysów i na tablicach ogłoszeń pojawi się harmonogram na miesiąc maj.

Zawiadomienia o terminie odbioru odpadów w czerwcu i w następnych miesiącach będą dostarczane przez firmę, tak jak poprzednio, do każdej posesji. Firma zobowiązała się, maksymalnie w ciągu 10-14 dni, dostarczyć pojemniki na popiół przed terminem wywozu w miejscowości tak, aby umożliwić mieszkańcom napełnienie pojemników przed odbiorem.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych nastąpi w czerwcu. O terminach zawiadomi firma Strach. Wszelkie informacje o terminach będą dostępne na stronie internetowe Urzędu Gminy.

Jeszcze raz bardzo serdecznie przepraszam Wszystkich Mieszkańców za niedogodności i utrudnienia związane z przedłużającą się procedurą wyłonienia wykonawcy usługi".

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *