zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Podziękowali za uratowanie mieszkańca Mykanowa
06 lipca 2018 r. | 18:12
0

Policjanci z komisariatu w Kłomnicach – st. post. Przemysław Zychla i post. Łukasz Staniec otrzymali podziękowania od pary wdzięcznych mieszkańców gminy Mykanów za uratowanie ich syna. Młody mężczyzna targnął się na swoje życie. Mundurowi odcięli pętlę zaciągniętą na jego szyi i niezwłocznie przystąpili do reanimacji. Stróże prawa walczyli o przywrócenie czynności życiowych 19-latka przez przeszło 10 minut.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Policjanci z komisariatu w Kłomnicach otrzymali informację, z której wynikało, iż młody mężczyzna zamierza targnąć się na własne życie. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłany został patrol. Po przeszukaniu pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli nastolatka wiszącego na słupku, na samochodowej lince.

Bez zbędnej zwłoki odcięli pętlę zaciągniętą na jego szyi. 19-latek nie dawał jednak oznak życia. St. post. Przemysław Zychla i post. Łukasz Staniec od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Wyczerpująca walka o przywrócenie czynności życiowych młodego mężczyzny trwała przeszło 10 minut. Stróże prawa nie ustawali w reanimacji aż do odzyskania przez desperata przytomności.

Niedoszły samobójca nadal pozostaje od opieką lekarzy. Jego stan jest jednak stabilny.

Rodzice 19-latka spotkali się z policjantami biorącymi udział w interwencji, aby podziękować im za uratowanie życia ich syna. Mieszkańcy gminy Mykanów złożyli także podziękowania Pierwszemu Zastępcy Komenda Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariuszowi Kiedrzynowi, Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariuszowi Strzeleckiemu i Komendantowi Komisariatu Policji w Kłomnicach kom. Przemysławowi Mazurkiewiczowi, którzy nie ukrywali dumy z bycia przełożonymi właśnie takich policjantów.

Zarówno st. post. Przemysław Zychla jak i post. Łukasz Staniec, mimo niewielkiego stażu służby w Policji, wykazali się ogromnym profesjonalizmem i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki. Dzięki ich szybkiej, i zdecydowanej reakcji pomoc nadeszła na czas. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *