zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
fot. wikimedia
PKS nie przyjeżdża. Uczniowie bez transportu do szkół!
04 września 2019 r. | 08:59
21

Docierają do mnie sygnały o problemach z autobusami PKS Częstochowa. Dochodzi do sytuacji, że mimo kursów w rozkładach jazdy, autobusy te nie przyjeżdżają. Sygnały mam od mieszkańców Kokawy, Cykarzewa, Mykanowa, Kocina i Rybnej, którzy mają wykupione bilety miesięczne.

Bardzo proszę władze gminy o interwencję w tej sprawie. Problem z transportem uczniów jest od wczoraj.

PAWEŁ GĄSIORSKI21 odpowiedzi na “PKS nie przyjeżdża. Uczniowie bez transportu do szkół!”

 1. Mieszkaniec pisze:

  W Starym Broniszewie również nie przyjeżdzają ?

  11
  1
  • Maciej Kowalczyk pisze:

   Gmina Kłomnice kilka kursów się nie odbywa. Według dyspozytora wszystko jak w rozkładzie prócz Maluszyna kurs skrócony do Gidel bo most w Zawadzie w remoncie. Brak informacji że Pławno to kurs za Maluszyn i wiele nonsensów. Dziś kontroler zdziwiony że autobus jedzie bez oznaczeń a to nie kierowca organizuje. Brak rozkładów jazdy. Kierowcom nie płacą więc ich brak. Prezes nic nie robi by naprawić. Informacja na stronie jest że kursy są a faktycznie ich nie ma

 2. Emek pisze:

  To jest SKANDAL!!!!!!!! Granda i złodziejstwo! Dzieci jak sardynki w puszce jeśli w ogóle łaskawie PKS sie zatrzyma. Poniedziałek i wtorek w Mykanowie o 6.50 o 6.51 zero autobusów , przyjechał o 8 spóźniony 20 minut . Jest na to jeden lek . Przewoźnicy prywatni lub wyremontowana kolej. Przystanki PKP są w Broniszewie , Cykarzewie i Mykanowie. Panie wójcie wynająć od PKP szynobus , niech dzieci wiejskie nie bedą gorsze od innych!!!! Nie gość ze bardzo wcześnie wstają to jeszcze utrudnia im sie dotarcie godne , na siedząco do szkół. Skoro gimbusy oplacaliscoe, opłacie do Częstochowy.

  23
  3
 3. Regina pisze:

  A dla czego gimbusy nie mogą jeździć. Do Borowna do szkoły dzieci też nie mają jak się dostać. Jest tylko jeden kurs rano do szkoły a drugi dopiero o 15 do domu. O ile starsze wysiedzi tyle godzin w szkole o tyle 1 kl to przegięcie lekkie

  8
  7
 4. Kasia pisze:

  Dzisiaj też z Mykanowa autobusow z 6.50 i 6.51 nie było, z kolei ten z 7.40 był opóźniony ok. 20 min. PKS oczywiście o tym nie powiadamia, dyżurny ruchu, kierownictwo maja nieczynne telefony, w informacji (o ile się dodzwonimy, co jest możliwe przy n-tej próbie ) nikt o niczym nic nie wie, a sekretariat z kolei nie odbiera tel. Czyli nadal mamy czekać na cud, aż coś przyjedzie żeby nas zawieźć do szkoły czy do pracy….

  12
 5. Magda pisze:

  Grabówka też została odcięta od autobusów jest masakrą .A pan Wójt najwyraźniej ma to gdzieś , bo o problemie z PKS to już wiedział od sierpnia i obiecywał że we wrześniu będą autobusy i dzieci bez problemu będą docierać do Częstochowy.

  8
  2
 6. Ala pisze:

  W Konopiskach są przewoźnicy z prywatnej firmy. Raz było za mało miejsca ,to przepraszali na stronie i wysłali największe autobusy jakie mają i taką ich ilość aby każdy się pomieścił. Można? można! Najlepiej kasę wydawać na zespoły disco polo po wiochach i inne bzdety zamiast ludziom- dzieciom pomóc. Na stronie oficjalnej cisza, jak by tematu nie było. CZEKAMY!!!!!

  8
  3
 7. Karol pisze:

  A co na to starostwo powiatowe? aaa kampanią się zajmują. A szanowni radni, zwłaszcza radny Mykanowa?aaa w mieście już mieszka .

  12
  1
 8. Hala pisze:

  Kłobuck, też brak dwóch autobusów do Połowa i na Kule w godzinach popołudniowych.

 9. Wiesiek pisze:

  Co za problem dać prywaciarza? Bo ludziom to wsio rawno komu zapłacą.

  5
  4
 10. Miś pisze:

  A co na to wszystko sprawca całego zamieszania czyli najlepszy nieRząd RP. Podójne roczniki do szkoły mają jeździć i chodzić, a szkoła i autobus nie jest z gumy, ale co tam Panią obchodzi jak ona już w Brukseli siedzi. PKS państwowa firma, szkoły samorządowe, efekty Reformy przeżywamy na własnej skórze, ludzie niech mają zamieszanie. Ale co tu dużo mówić to są przecierz przyjacjele naszego wójta, który nie będzie ich nękał problemami tylko przerzuci winę no na kogo ? oczywiście wina Tuska, albo poprzedników w gminie a najlepiej powiatu, bo w województwie to już też kumple .

  5
  3
  • Donek pisze:

   Z Borowna autobusy dzieci dowożą, To najwazniejsze 🙂

   6
   5
   • Solveig pisze:

    To nie jest prawda. W Borownie jest źle od wiosny 2019. Syn dojeżdża do szkoły i na zajęcia dodatkowe. Wielokrotnie reklamowałam w PKS kursy, które się nie odbyły. Niektóre skutecznie, ale zwrot 6.50 zł za jeden przejazd nie pokrywa kosztów poniesionych na jeżdżenie samochodem w tą i z powrotem. W Wielkanoc nic nie jeździło. Syn został sam w domu i był uziemiony na 3 dni. Ani PKS ani gmina, do której dzwoniłam, nie poczuwały się do odpowiedzialności. Syn nie dojechał do babci na Święta, a my z mężem nie mogliśmy mu pomóc będąc daleko od domu. Teraz, od 1 września do dzisiaj 10 września reklamowałam łącznie już 5 przejazdów. Co rano jesteśmy w gotowości, żeby zawieźć dziecko do szkoły spod przystanku, na który nie dojechał PKS, albo jak dzisiaj go minął. Uważam, że problem jest bagatelizowany, a cierpią na tym dzieci, które są coraz bardziej wykluczone. Wykluczenie komunikacyjne!!! Bardzo poważny problem, którym należałoby się zająć.

    6
    1
 11. Krzysztof pisze:

  Do Grabowej młodzież chodzi na nogach z Mykanowa…. To jest skandal, a miało być lepiej.

  8
  1
 12. Agnieszka pisze:

  Szkolnictwo się cofa ,to i chodzą na nogach kilometry jak za dawnych czasów. Jarosław chodził i jakos żyje 😉

  4
  1
 13. Donek pisze:

  Były jakieś tam spotkania jeszcze przed wakacjami w naszym GOPSie ale wójto chyba liczył na cud że bez kasy będzie transport. Powiat niczym nie zainteresowany i mamy obecna sytuację…..

  6
  2
 14. Felek pisze:

  Zdarza się , że autobus przed godziną siódmą rano nie jedzie albo jedzie przepełniony i nie zatrzymuje się na przystankach w Cykarzewie . Jest za mało połączeń . Rodzice są zmuszeni dowozić swe dzieci do szkół w Częstochowie. Ciekawe kiedy sytuacja ulegnie polepszeniu . PKS otrzymał środki finansowe na dodatkowe połączenia .

  • Miki pisze:

   PKS nie otrzymał żadnych środków finansowych. Kasa przeznaczona jest dla samorządów. Teraz wystarczy zapytać w gminie czy przeznaczają jakiekolwiek pieniądza na transport zbiorowy i będziesz miał odpowiedz gdzie jest ta kasa…

   3
   4
 15. Ewka pisze:

  Żyjemy 100 lat za murzynami dzieci nie mają czym do szkoły dojeżdżać chodzą na dwie zmiany do szkoły a do Grabowy nawet 1 autobus nie jedzie nie każdy ma samochód sprawa nadaje się do telewizji zróbcie coś z tym to jest śmiechu warte

  6
  2
 16. obywatelgminy pisze:

  #tematdlauwagi
  #sprawadlareportera

  Może jeśli w końcu ta sprawa nabrałaby rozgłosu to rządy w tej gminie, sprawowane przez obecnego˛˛włodarza˛˛ zmieniłyby się i w końcu prawda wyszłaby na jaw.

  6
  3
 17. Renata pisze:

  w mieście dzieci mają sporo autobusow plus bilety darmowe i bardzo dobrze a w gminie mykanów nikogo nie interesuje czy dzieci młodzieź ma dojechac do szkoly bo prawie nic niejedzi moźe wreszcie ktoś by zainteresował się tematem

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *