zachmurzenie duże
piątek
Reklama
fot. MPK Częstochowa
Od sierpnia do Wierzchowiska ma kursować MPK. A co z resztą gminy?
15 czerwca 2020 r. | 10:58
46

Rada Miasta Częstochowy podjęła kolejną uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miastem Częstochowa a Gminą Mykanów w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. Chodzi o połączenie MPK do Wierzchowiska. Jeżeli uchwałę zaakceptuje Nadzór Prawny Wojewody Śląskiego, od 1 sierpnia 2020 roku do Wierzchowiska dojedzie się autobusem MPK linii nr 13. Poprzednia uchwała rady miasta została unieważniona przez Wojewodę.

Trasa będzie przebiegać:
HUTA WYDZIAŁ TRANSPORTU – Korfantego, aleja Pokoju, Rondo Reagana, Szpitalna, Olsztyńska, Orlik-Rückemanna, Faradaya, Mirowska, Plac Daszyńskiego, aleje Najświętszej Maryi Panny, Kilińskiego (powrót: Dekabrystów, Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Szymanowskiego, Śląska), Polskiego Czerwonego Krzyża, aleja Armii Krajowej, Kisielewskiego, Ludowa, Wola Kiedrzyńska (Mykanowska, Mała), Wierzchowisko (Długa) – WIERZCHOWISKO.

Podjęta uchwała nie rozwiąże problemy mieszkańców, którzy nie mają jak dostać się z gminy do szkoły i pracy.

Poniżej znajdziecie uchwałę wraz z jej uzasadnieniem.

PAWEŁ GĄSIORSKI



46 odpowiedzi na “Od sierpnia do Wierzchowiska ma kursować MPK. A co z resztą gminy?”

 1. Tytan pisze:

  Co z tego?! A reszta mieszkańców na Wierzchowisko z buta ?bo nie jeździ nic!!!!

  38
  4
 2. VELVET pisze:

  Na Wierzchowisku nie mają najgorzej bo wystarczy dojść go głównej drogi i są prywatne busy 13 całkiem niedaleko. A co mają mieszkańcy Kocina powiedzieć? Średniowiecze nastało.

  37
  6
  • INSPEKTOR pisze:

   Jak by gminy płaciły tak jak się należy , to PKS dopasował by tak rozkład że każdy by był zadowolony, no ale jak się chce szkłem dupsko utrzeć tak aby nie bolało to macie jak macie !!!

   3
   6
   • Qurr pisze:

    przecież PKS jest bankrutem od dawna a problem nie jest w rozkładzie tylko w jego braku!
    Bo nie jeździ NIC!!!!!

    • Anna pisze:

     Bzdura, PKS Częstochowa nie tylko przez gminę Mykanów jeździły, początek bankructwa trwał od kilku lat, jedyny jaki zarzut można w tej sprawie mieć do władz gminy, to taki że jak tylko dowiedziały się o bankructwie PKS powinny wycofać się z ich usług i negocjować z MPK, w latach 90-tych po gminie jeździło MPK i ludzie bardzo to sobie chwalili, do dziś np do gminy Olsztyn jeździ MPK, da się? da! Pieniądze jakie gmina zainwestowała w PKS są stracone… usługi nie były i nie są wykonywane a pieniędzy się raczej już nie odzyska

     3
     3
 3. darek pisze:

  Czas matur i trzeba urlop brać żeby dziecko na egzamin zawieść do szkoły bo szanowna gmina transportu od prawie roku nie chce załatwic a MPK do Wierzchowska potrzebne jak dziura w moście

  34
  5
 4. Robson pisze:

  Do Włodarzy!
  Przestańcie robić z Mykanowa zadupie i załatwcie wreszcie to o co ludzie od roku błagają. Dajcie nam komunikację do szkół i pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  40
  4
 5. Anna pisze:

  To przerażające co się dzieje na terenie naszej gminy od lat, kiedyś była świetnie skomunikowana z Częstochową, a dziś? tragedia, dzieci i młodzież nie mają jak do szkół dojechać, osoby starsze czy bez samochodu nie mają jak się dostać do miasta, do miasta z którym gmina graniczy, i najdalsza od miasta miejscowość w naszej gminie leży ok 20 km, i nie ma transportu wstyd i hańba, zarówno dla wójta jak i radnych.

  38
  4
  • Anika pisze:

   W tym roku zdaje maturę, rodzice muszą zawozić mnie do szkoły i czekać na koniec egzaminu. Chciałam iść do pracy na wakacje aby dorobić przed studiami. Nie mam takiej możliwości bo nie mam czym się dostać do Częstochowy. Znajomi nie wierzą że nie mam ani jednego autobusu i pytają czy prąd u nas jest?

   56
   3
 6. Anika pisze:

  W tym roku zdaje maturę, rodzice muszą zawozić mnie do szkoły i czekać na koniec egzaminu. Chciałam iść do pracy na wakacje aby dorobić przed studiami. Nie mam takiej możliwości bo nie mam czym się dostać do Częstochowy. Znajomi nie wierzą że nie mam ani jednego autobusu i pytają czy prąd u nas jest?

  34
  4
  • Karol pisze:

   Witam. Nie jestem mieszkańcem gminy, tylko miasta. Mam rodzinę w Mykanowie. Jak czytam komentarz młodej maturzystki to wspolczuje dziewczynie nierównego startu. Za co państwo radni bierzecie pieniądze na sesjach. I skoro ludzie piszą, że od roku mają taki problem to może wybierzcie się zbiorowo do foniatry i okulisty przebada ie wzrok i słuch. Zrezygnujcie z funkcji lub osobiście swoimi samochodami rozwoźcie uczniów na matury. Wstyd!

   39
   4
   • Kasia pisze:

    Dokładnie tak! A ile jest tegorocznych maturzystów w gminie? Ile jest osób pracujących w Częstochowie, bez samochodu szukających okazji po sąsiadach żeby dojechać do miasta albo idących dobre parę km do Kokawy na Busa Strzelce. A lekarze specjaliści dla starszych osób? Problem nie jest od miesiąca, zaczął się w ubiegłym roku we wrześniu!!

    29
    3
    • Adam pisze:

     Kasiu, bus że strzelec jest tak o ładowany, że ludzie stoją jeden na, drugim i czasem szans nie mają żeby wysiąść. I poza tym. Jakie Strzelce???? To już w. łódzkie, nie mamy na terenie swoich przewoźników?!?! Skoro potrafiła gmina, dofinansowywać PKS niech da nam prywatnych przewoźników też, dofinansowanych. Potrafiła opłacać gimbusy tyle lat, niech puści taki transport a ludzie z chęcią zapłacą nawet parę zł więcej. Panie radny z Mykanowa, fajnie że jeździsz pan autem i organizujesz straży gadżety. Daj pan nam transport. Obiecaliście patrzeć na potrzeby ludzi, to krzakami na placu rekreacji teraz się chwalicie.

     25
     4
     • Kasia pisze:

      Tak wiem, ale moja jedyna możliwość na dzień dzisiejszy to rowerem do Kokawy i może do busa Strzelec się wcisnę. Pytanie gdzie są pieniądze na transport?? Nie robicie nam łaski to są nasze podatki do cholery!!!!

      23
      4
   • KAPCER pisze:

    MAM TEN SAM PROBLEM, MOŻE WÓJT ZAŁATWI NAM PRACE NA WAKACJE W GMINIE??

    26
    5
   • Król pisze:

    W BLACHOWNI co chwilę GTV, miejscowość kwitnie, wszędzie widać dotacje unijne, zalew szmery bajery. Konopiska świetnie skomunikowane, Redziny także. U nas tylko straż i orkiestrą mają dobrze. Jest firma przewozową w Cykarzewie Północnym. Może tam trzeba szukać jakiegoś wyjścia?!

    26
    2
    • Rosalia pisze:

     Tylko jak się pieniądze wydało nie wiadomo na co a za darmo firmę przewozowa ciężko znaleźć to jest problem????

     26
     2
  • Qurr pisze:

   Myślę że Pan Wójt z radnymi powinien odnieść się do tego komentarza. Bo to co się dzieje jest chore

   21
   3
 7. RóżoweCukierki pisze:

  Rybna, Przedkocin, Kocin, Kuźnica, Mykanów dojdzie na Wierzchowisko a tam już w sierpniu 13 cóż za raj, pielgrzymki zaczniemy robić chyba???? KPINA!!!!!

  29
  4
 8. Katarzyna S. pisze:

  Moja schorowana mama ma wyznaczony termin wizyty na 19 czerwca w mieście. Bardzo proszę mi ją zawieźć z Mykanowa bo nie mam swojego transportu a wstyd mi już po sąsiadach prosić. Kto z państwa radnych mi ją zawiezie i przywiezie. Może Pan Wójt?

  43
  4
  • Elżbieta pisze:

   Zabierają starszym ludziom i osobom niepełnoletnim możliwość samodzielnego podróżowania transportem publicznym, wykluczyliście ich że społeczeństwa zdając tylko na wolę osób które ich zawiozą. A Rodzicom i opiekunom którzy robią za transport publiczny śmieje się gmina w twarz. Moze np nie będziemy przez wakacje płacić podatków, póki nie poinformujecie nas na, stronie gminy o podjętych działaniach na rzecz transportu?! Kto jest za?

   74
   4
   • Sylwia pisze:

    Popierem, Są też osoby dorosłe pracujące na różne zmiany z 1 samochodem na podwórku, też jest duży kłopot. Obecni rządzący nie mają co liczyć na mój głos w jakichkolwiek wyborach.

    50
    4
 9. emka pisze:

  pasuje wójta razem z radnymi wywieść na taczce, bo rozmowy z nimi nie dają nic!!!

  81
  4
  • fiona pisze:

   Zastanawiam się kiedy jakaś tv zainteresuje się tym średniowieczem w gminie Mykanów.

   49
   4
   • Pozew zbiorowy pisze:

    Lepiej zrobić pozew zbiorowy na Wójta i radnych o straty jakie mają mieszkańcy z powodu ich nieudolności. Nie można jeździć do pracy, szkoły, lekarza.

    70
    5
 10. Solveig pisze:

  Warto obejrzeć! https://www.youtube.com/watch?v=kVhmdhXYF9I Od sesji minął prawie miesiąc. Wg wójta po ok tygodniu na BIP miało się pojawić ogłoszenie w celu wyłonienia przewoźnika – do dziś nie ma! Wójt proponuje radnym rozmowy po sesji (od 19 minuty nagrania). Rozumiem, że kamery sprawiły, iż nagrywa się wersję oficjalną dla mieszkańców, a szczegóły omawia w kuluarach. Czy wszyscy radni zostają na tych rozmowach? Kto i jak broni naszych interesów?

  37
  2
  • Tytan pisze:

   Rozmawiałem że starostwem i z naszej gminy nie ma żadnego wniosku. A na zezwolenie czeka się max 4 tyg. Starostwo śmieje się z gminy i ich pierdolenia o tym że oni nic nie mogą.

   34
   2
   • Kasia pisze:

    Za co oni pieniądze z tych sesji biorą? Nie robią nic! Nawet nikt odezwać się nie potrafi z radnych.

    27
    1
   • Król pisze:

    Starosta jest z tej gminy. Jeśli wie, że obecną władza gminna jest nieudolna, dlaczego sam w tej sprawie nic nie zrobi?! Też ma to w d… e????

    15
    1
    • Kasia pisze:

     Myślę, że ma bo to gmina ma załatwić transport nie starosta. Starostwo tylko podbija zezwolenia. Ale najpierw musi być wniosek a od nas wniosku brak

     27
     3
  • Krzysztof pisze:

   Jeśli nie wiadomo co chodzi to chodzi o PIENIĄDZE! Chciał jeździć GTV, przewoźnik z Ostrów ale wòjt chciał żeby to robili charytatywnie. Pytanie gdzie są pieniądze, na co zostały tak mądrze wydane. Firma, która robiła drogę do tej pory nie dostała 500tys od gminy i sprawa jest w sądzie. Starostwem i zezwoleniami to można się było zasłaniać w ubiegłym roku jeszcze to może jeszcze by to przeszło ale nie po takim czasie. Prawda jest taka że ani wójt ani radni nie potrafią zarządzać gmina i finansami.

   41
   3
  • miki pisze:

   Szkoda że nie ma nagrania jak wójt z kilkoma radnymi imprezuje na Dudkach

   27
   3
 11. Maturzyści pisze:

  Wójcie i Rado! Chcielibyśmy iść na kurs prawa jazdy i do jakiejś wakacyjnej pracy. Kto z Państwa będzie nas woził do Częstochowy? Zapomnieliście chyba ze w najbliższych wyborach my też mamy prawo głosu, dojadą też obecni 15,16 i 17-latkowie. Możecie być pewni, że nie zapomnimy. Zrobiliście z naszych miejscowości zaścianek i wieś zabita dechami.

  24
  3
 12. Maturzyści pisze:

  Wójcie i Rado! Chcielibyśmy iść na kurs prawa jazdy i do jakiejś wakacyjnej pracy. Kto z Państwa będzie nas woził do Częstochowy? Zapomnieliście chyba ze w najbliższych wyborach my też mamy prawo głosu, dojadą też obecni 15,16 i 17-latkowie. Możecie być pewni, że nie zapomnimy. Zrobiliście z naszych miejscowości zaścianek i wieś zabita dechami.

  21
  3
 13. Maturzyści pisze:

  Wójcie i Rado! Chcielibyśmy iść na kurs prawa jazdy i do jakiejś wakacyjnej pracy. Kto z Państwa będzie nas woził do Częstochowy? Zapomnieliście chyba ze w najbliższych wyborach my też mamy prawo głosu, dojadą też obecni 15,16 i 17-latkowie. Możecie być pewni, że nie zapomnimy. Zrobiliście z naszych miejscowości zaścianek i wieś zabita dechami.

  20
  3
 14. Maturzyści pisze:

  Wójcie i Rado! Chcielibyśmy iść na kurs prawa jazdy i do jakiejś wakacyjnej pracy. Kto z Państwa będzie nas woził do Częstochowy? Zapomnieliście chyba ze w najbliższych wyborach my też mamy prawo głosu, dojadą też obecni 15,16 i 17-latkowie. Możecie być pewni, że nie zapomnimy. Zrobiliście z naszych miejscowości zaścianek i wieś zabita dechami.

  21
  2
  • Kama pisze:

   Drogi maturzysto. Jeśli chcesz jechać z Mykanowa niech zawiezie Cię radny P. G., jeśli z, Kokawy.. Pan G. S.. Jesli z Lubojenki, Pan G. S itd… Proste

   10
 15. 134pl pisze:

  Wczoraj się coś pojawiło na mykanow.pl o przyszłości transportu MPK.
  https://www.youtube.com/watch?v=ulEu5Y38ibw

  A do miasta to co, na piechotę pod Kiedrzyn albo okolice autostrady na linię nr. 13?

 16. INSPEKTOR pisze:

  Mieszkańcy gminy Mykanów.Was nie stać aby była komunikacja MPK w takiej postaci jak Olsztyn czy Poczesna.Druga sprawa jeśli teraz wejdzie inny przewoźnik to zapewne nie będzie jeździł za taką stawkę co PKS.-Położenie wsi w tej gminie jest nie opłacalne aby zapewnić autobus bezpośredni z od -do do każdej wsi .Albo będziecie mieć przesiadkę albo w cale nie będziecie mieć .-bądź w nikłej postaci !!!

  3
  3
 17. Solveig pisze:

  Bardzo liczę na to, że wójt wie, kiedy zaczynają się wakacje i że od poniedziałku pojedziemy jakoś do Częstochowy. Darmowy przejazd do Wierzchowiska na czas wakacji brzmi zachęcająco. Gdzie można sprawdzić rozkład jazdy?

  7
  1
 18. Kolasa pisze:

  Jak we wrześniu dalej będzie zdalne nauczanie to transportu nie będzie nigdy!!! Gówno mnie obchodzi że PKS splajtował o czym było wiadomo już od dawna i nie stało się to z dnia na dzień. W PKS był już likwidator a wójt twierdził że negocjują z prezesem. Jak ktoś trochę zna się na prawie i spółkach to od 2 lat wiedział że trzeba szukać innego rozwiązania.

  9
  2
 19. Solveig pisze:

  Zgadzam się z Kolasa. Tłumaczenia wójta są żałosne. Nie wspomnę o filmiku dla młodzieży: tu cytat ,,wycieczka po świadectwo”. Po prawie dwóch latach niemożności dojazdu do szkoły ktoś proponuje młodzieży ,,wycieczkę po świadectwo”. A jak dzwoniłam do gminy, że dziecko nie ma jak dojeżdżać, to ze zdziwienia nie mogli wyjść, że w ogóle ktoś dzwoni.

  10
  2
  • nie-hula pisze:

   Oni tak ze zdziwienia nigdy nie mogą wyjść, że nawet nie odpisują na mejle z bardzo konkretnymi pytaniami zamkniętymi. Być może to samo zdziwienie panuje na co dzień i wszystko jest tak dla nich dziwne, że nie potrafią właściwie wniosków rozliczać ani wypowiedzieć się w sprawie autobusów, chodnika, w zasadzie w żadnej. To jest naprawdę sprawa do telewizji/gazety, albo na pikietę, lub jak ktoś wcześniej wspomniał, pozew. Nie tylko młodzież i ludzie w podeszłym wieku nie mają jak dojechać, jeśli nie ma się samochodu, rowerek… albo spacerek… albo odcięcie całkowite.

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *