zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
Niekorzystna umowa dla gminy nie będzie podpisana. Chętny na dzierżawę przebywa w areszcie!
12 października 2018 r. | 09:50
34

W ostatnich dniach wiele kontrowersji wzbudza propozycja umowy wydzierżawienia przez gminę budynku w Kokawie, który gmina nabyła od Gminnej Spółdzielni w Mykanowie za 600 000 zł. Inwestora znalazł Wójt Dariusz Pomada. Umowa nie spodobała się niektórym radnym, którzy na ostatniej sesji głośno mówili o tym, że jest bardzo niekorzystna dla gminy. Jeden z nich - Włodzimierz Rębiś otwarcie był przeciwny zawieraniu takiej umowy. Problem być może sam się rozwiązał, gdyż proponowany i namawiany przez Wójta przedsiębiorca z Częstochowy na otwarcie tam przychodni medycznej, który jest również kandydatem na Wójta Gminy Przyrów - Hubert C. przebywa w areszcie. Potwierdziła mi to Bożena Miedzińska - współzałożycielka komitetu, z którego stratuje na Wójta, jak również osoby blisko związane z samym Hubertem C.

Hubert C. jest zamieszany w jakąś aferę, bowiem kaucja, by mógł być na wolności, sięga kilku milionów złotych - dowiedziałem się nieoficjalnie. Może chodzić o dopalacze lub wyłudzenia z VAT.

Do sprawy na pewno wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na “Niekorzystna umowa dla gminy nie będzie podpisana. Chętny na dzierżawę przebywa w areszcie!”

 1. anonim pisze:

  to nasz wódz zadaje się z kryminalistami?

  14
  40
 2. holo pisze:

  600 tysięcy wydane na zakup a nie ma chętnego na dzierżawę WIĘC JA SIĘ PYTAM PO CO BYŁO TO KUPOWAC?

  10
  23
 3. Miedzińska pisze:

  Tak się właśnie robi afery przedwyborcze – ,, dowiedziałem się nieoficjalnie może chodzić o dopalacze ” , najlepiej posądzić o dopalacze będzie grubiej , nie ważne że po wyborach będzie to nie prawdą . Pan Paweł Gąsiorowski jest znany z nagłaśniania afer , jednak kiedy zwróciliśmy się do Pana , aby zajął się Naszą gminą , odmówił Nam , chociaż przyznał że wie co się tutaj wyprawia . Nikt się jednak nie zastanowił , że jest to co najmniej dziwne , Facet umoczony w jakąś aferę , decyduje się na publiczne stanowisko , dlaczego został aresztowany tuż przed wyborami ? Najlepiej kogoś oskarżyć , nie znając zarzutów – przeciwko komu działają tacy ludzie

  31
  9
  • Wyborca pisze:

   za co twój koleś został aresztowany?

   10
   11
   • Miedzińska pisze:

    Nie wiem , chyba za to że miał odwagę , kandydować na wójta gminy Przyrów

    18
    8
   • kobieta pisze:

    Pani B.M., jak osoba publiczna znana z imienia i nazwiska na FB, ma odpowiadać “/anonimowemu wyborcy/”. Podaj swojego FB, ujawnij się, podyskutujemy. Wszyscy skorzystamy, nie będzie dylematów przedwyborczych. Pozdrawiam, niezależnie czy jesteś mężczyzną czy kobietą, czy 2 w jednym.

    9
    5
  • internautka pisze:

   Poznaj bliźniego swego lepiej, niż on zna siebie samego.

   W latach osiemdziesiątych Noam Chomsky, amerykański profesor lingwistyki, krytyk polityki zagranicznej i przemysłu medialnego opracował listę „10 strategii manipulacji medialnych” dokonywanych przez władzę polityczną i korporacje biznesowe. Jego praca po upływie wielu lat wciąż jest aktualna.

   14
 4. Paweł pisze:

  bardzo rzetelne dziennikarstwo, hahaha “by mógł być na wolności, sięga kilku milionów złotych – dowiedziałem się nieoficjalnie” to sięga 2 czy 9? Takie newsy powinny być szybko weryfikowane przez społeczeństwo i publicznie wyśmiewane

  36
  8
 5. tereska pisze:

  co nie zmienia faktu że pieniądze z pustej skarbonki a nawet na krechę zostały wydane na niepotrzebny mieszkańcom budynek

  14
  25
  • Paweł pisze:

   Pani teresko, idąc tym tokiem rozumowania, chciałaby Pani zero inwestycji, zero własności prywatnej i co za tym idzie brak rozwoju regionu? To jest biznes i mamy na szali możliwość nowych miejsc pracy i przyciagania nowych inwestorów poprzez tworzenie polityki przyjaznej dla tego typu przedsięwzięć. Najlepiej zburzyć i wybudować tam biedronke, no przecież tam kasjerów zawsze potrzeba, a do lekarza pksem do Częstochowy

   26
   6
   • tereska pisze:

    skoro inwestycją nazywamy ruinę której nikt nie che wynająć a jedyny chętny siedzi w kiciu to ciężko tu mówić o BIZNESIE gminy i przyjaznej polityce, chyba że ta polityka służy tylko niektórym

    8
    16
    • Paweł pisze:

     Proszę nie rzucać tutaj oszczerstwami. Jedyne co pojawia się w wątpliwej wiarygodności artykule to areszt. Do więzienia jeszcze daleko. Tak obyta i nowoczesna osoba jak Pani powinna znać zasadniczą różnicę.

     16
     2
  • kobieta pisze:

   Pan radny Włodzimierz Rębiś z Mykanowa to emerytowany, czynny zawodowo taksówkarz (( z oświadczenia majątkowego BIP Mykanów)), no właśnie po co ludziom budynek na jakiś ośrodek zdrowia?, skoro zawsze można skorzystać z zaufanej taksówki, a i Pogotowie Ratunkowe zaoszczędzi. Proszę mnie źle nie zrozumieć nie mam nic przeciwko radnemu jeśli ludzie chcą płacić za takie usługi.

   15
   4
 6. Dudek pisze:

  ciekawe ile redaktor tego artykulu zgarnal w kampanii przedwyborczej i tak wspaniale pisze o panu Wlodzimierzu Rebisiu skoro az t nadto wytluszcza nam czcionke. Tylko dlaczego byl przeciwny? czy Wlodzimierz Rebis nie chcial tutaj przychodni i skazywal ludzi na wizyty w placowkach oddalonych o wiele kilometrow? Czy radny Mykanowa nie powinien stac murem za mieszkancami i udostepniac im tak fundamentalne “przyjemnosci” jak dostep do przychodni i specjalistow?

  23
  7
  • Włodzimierz Rębiś pisze:

   Zakup budynku w Kokawie od samego początku budził moje wątpliwości, ale cel jaki temu przyświecał był szczytny i bardzo potrzebny w naszej Gminie dlatego byłem za kupnem i stworzeniem tam przychodni specjalistycznych. Natomiast przeciwny byłem propozycji umowy z firmą, która miała realizować tą inwestycję. Umowa w/g mnie w żaden sposób nie zabezpieczała interesu Gminy. Mam wiele uwag, ale przytoczę może tylko dwie: umowa miała zostać podpisana z firmą, która w swoim PKD nie ma działalności związanej z służbą zdrowia. Umowa nie gwarantuje również, że w budynku tym powstanie chociaż jeden gabinet specjalistyczny. Na ostatniej sesji, gdzie większość radnych udzieliła zgody Panu Wójtowi na podpisanie umowy z tą firmą, zadałem pytanie, czy umowa o której dyskutowaliśmy na sesji gwarantuje, że powstaną w tym budynku gabinety lekarskie specjalistyczne. Odpowiedź Pana Wójta była że nie. Dla mnie jest to sytuacja nie zrozumiała i dlatego byłem przeciwny, a nie dlatego że nie chcę w tym miejscu przychodni lekarskich. Firma, z którą Gmina podpisze umowę musi gwarantować, że w tym miejscu będą działały przychodnie specjalistyczne. Jeżeli ktoś jest zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami w tej sprawie, bardzo chętnie na nie odpowiem, ale już w prywatnej korespondencji. Mój adres e-mail: wlodzimierz.rebis@interia.pl

   8
   16
 7. prawo prasowe pisze:

  Odpowiedzialność karna związana ze zniesławieniem publikacją w prasie
  Odpowiedzialność za zniesławienie w prasie przewiduje art. 212 kodeksu karnego (dalej k.k.). Przestępstwo to nazywane jest często w literaturze i orzecznictwie “pomówieniem” lub “zniesławieniem”.
  Polega ono na tym, iż sprawca poprzez swoją wypowiedź powoduje zniesławienie danej osoby fizycznej lub osoby prawnej naruszając jej cześć, czy też, jej dobre imię.

  Przedmiotem ochrony w przypadku czynu z art. 212 k.k., w stosunku do osób fizycznych jest cześć człowieka, którą należy rozumieć jako jego honor, dobre imię, godność osobistą. Ochrona czci przysługuje nie tylko każdemu człowiekowi, jako osobie fizycznej, ale należy ją również odnosić do ochrony dobrego imienia podmiotów zbiorowych, a więc instytucji, osób prawnych czy jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Utrata zaufania czy wiarygodności w obrocie gospodarczym oznaczać może bowiem dla takiego podmiotu negatywne skutki ekonomiczne, a co za tym idzie np. jego likwidację. Dlatego też prawo karne ma za zadanie ochronę przed takimi sytuacjami.

  21
  2
  • kobieta pisze:

   Szanowny Pan Włodzimierz Rębiś, cytuję Pana
   -“Mam wiele uwag, ale przytoczę może tylko dwie: umowa miała zostać podpisana z firmą, która w swoim PKD nie ma działalności związanej z służbą zdrowia. Umowa nie gwarantuje również, że w budynku tym powstanie chociaż jeden gabinet specjalistyczny.”
   Bardzo proszę o odpowiedź publiczną bo nie mam takiej wiedzy jak Pan
   – czy ta firma co do której ma Pan wątpliwości ma działalność PKD związaną ze służbą zdrowia?
   – czy jeśli by kupił obiekt ogrodnik, piekarz, sklepikarz dałby gwarancję iż będzie działać w tym budynku służba zdrowia dla społeczeństwa.
   Pozdrawiam Pana Radnego, dziękuję (…)

   13
   4
 8. internautka pisze:

  Pan red. PAWEŁ GĄSIORSKI w w/w zmanipulowanym artykule na zasadzie plotki i głuchego telefonu osiąga pan jakiś cel. Cel ten jest wymierzony przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Panie redaktorzyno DLACZEGO nie skontaktowałeś się pan z Prokuraturą?, Tam każdy chętnie pana przyjmie i z kulturą udzieli odpowiedzi. Poda podstawę prawną, dodatkowo pouczy co i jak można publikować. Masz pan prawo wglądu do podstawowych akt, o czym przeciętny człowiek w XXI wieku wie. Nie rób pan fermentu przeciwko prokuraturze posiłkując się “że ciąg dalszy nastąpi”

  20
  4
 9. Mati pisze:

  ciekawe czemu żaden inwestor, radny albo Wójt nie kupili tego budynku z własnych pieniędzy od spółdzielni skoro to taki super interes, najwyraźniej jest w tym drugie dno

  10
  15
  • Paweł pisze:

   Ani może dlatego że tu nie chodzi o inwestycje tylko dobro wspólne dla mieszkańców. Szkoda że ludzie zapominają o tym że taki urząd piastuje się dla mieszkańców i umożliwia się im godne i wygodne życie. W przypadku wykupu przez wyżej wymienionych ludzi już widzę te propagandowe nagłówki o przywłaszczanie dobra publicznego… Ludzie zawsze gadają po to żeby gadać. Zazwyczaj z zazdrości

   19
   4
 10. internautka pisze:

  Naucz się oceniać źródło. Uważaj na ludzi określających się „ekspertami” – to słowo wydmuszka, które u nieobytych ludzi automatycznie usypia czujność.
  Manipulacja niemal zawsze zaczyna się od nagłówka, ponieważ ludzie czytać nie lubią i do końca tekstu dociera tylko niewielki procent odbiorców.
  Najgorszą formą manipulacji jest zwyczajne wymyślenie dowolnego kłamstwa, puszczenie go w świat.
  Po pewnym czasie kłamstwo zostaje usunięte na żądanie osoby będącej celem ataku.
  Autor kłamstwa publikuje sprostowanie małym drukiem (kłamstwo było drukowane jako temat dnia, czyli dużym drukiem) i wypłaca symboliczną kwotę zadośćuczynienia.
  Zgadniecie, co zapamiętają z tego ludzie?
  Jeśli powielasz manipulacje i kłamstwa, ponieważ z czymś się nie zgadzasz lub kogoś nie lubisz, to pamiętaj, że ktoś inny może siać kłamstwa na Twój temat z dokładnie tego samego powodu.
  Dlatego warto czasem sięgnąć do korzeni i iść przez życie zgodnie z zasadą: „Nie czyń bliźniemu, co Tobie nie miłe”. Bo karma wraca.

  22
  2
 11. Andrzej pisze:

  Część tego artykułu to zwykłe pomówienie wyssane z palca na polityczne zamówienie , żeby zdyskredytować kontrkandydata w wyborach na wójta gminy Przyrów. Gdybym założył ci z tego powodu pozew w trybie wyborczym to pewno byś się ucieszył z rozgłosu jaki w ten sposób osiągnąłeś? Nie dam ci tej satysfakcji , ale przezornie zrobiłem kopię tego i zrzut, a takie hieny jak ty żyją z takich Judaszowych srebrników ,a efekt może być odwrotny od zamierzonego przez twoich mocodawców! Być może spotkamy się w sądzie w pozwie cywilnym .

  16
  6
 12. Kaczka pisze:

  Oj z tym poszanowaniem konstytucji w Naszym kraju to ostatnio nienajlepiej.

  3
  2
 13. Zaniepokojona Hania pisze:

  Czytam ten portal od ładnych paru miesięcy. Śledzę bacznie wymiany zdań pomiędzy czytelnikami i zadziwia mnie to, dlaczego komentarze pochlebne na temat pana Pomady są sukcesywnie usuwane…wczoraj około 18/19 czytałam o kasowaniu przez pana Gąsiorskiego pozytywnych ocen Wójta, teraz wchodzę, bo chcę pokazać mężowi całą dyskusję i co? I nie ma śladu po komentarzu. Jeżeli nie boi się Pan o swój portal, to powinno się zostawiać wszystkie opinie- zarówno te przychylne dla pana i promowanych przez pana, jak i te, które są przeciwne. Przecież prawda obroni się sama, więc w czym problem? Chyba nie trzeba dodatkowych działań z pana strony, aby tak sie stało.

  18
  2
 14. internautka pisze:

  Proponuję bez emocji dokładnie poczytać regulaminy, zasady publikacji postów w sieci którymi zarządza Pan Redaktor.
  Nikt w sieci nie jest anonimowy, jeśli wyrażenia zawarte w treści podlegają pod jakiś & to usuwane są zgodnie z prawem.
  Nie wiem i nie znam rzekomo usuniętych Państwa postów.
  Mogę tylko powiedzieć, że moje publikowane jw. wszystkie są.
  Faktycznie interesuje mnie tylko Gmina Przyrów, w innym temacie nie mam rozeznania.
  Pozdrawiam Pana Prezesa/Redaktora

  2
  6
 15. lola pisze:

  A Wójt napisał w BIM-ie że JUŻ PODPISAŁ umowę na dzierżawę i będzie mnóstwo gabinetów specjalistycznych ???????? czy to było kłamstwo gospodarza?

  6
  13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *