pochmurnie
piątek
Reklama
Czy Mykanów jest bogatą gminą?
07 sierpnia 2017 r. | 09:58
3

Generowanie kolejnych długów, emitowanie kolejnych obligacji, remonty dróg gminnych i powiatowych, termomodernizacja budynków OSP obecnie trawa w Starym Cykarzewie i Czarnym Lesie, rozbudowa szkół i budowa sal gimnastycznych, rozbudowa GOKiS.

Te zagadnienia i wiele więcej są ostatnio tematem burzliwych dyskusji w mediach społecznościowych. Zwolennicy jak i przeciwnicy obecnie rządzących spierają się czy stać nas na kolejne inwestycje, skarżą się na uciążliwość remontów itd.

Wójt Pomada "szaleje" z remontami dróg: rozpoczęte są prace na Przedkociniu i na odcinku KokawaMykanów (Jeżeli gdzieś jeszcze to trzeba dopisać), w kolejce czekają:
- Rusinów ul. Kasztanowa (odcinek) i Cykarzew Północny ul. Gajowa;
– Stary Cykarzew ul. Krótka;
- Mykanów ul. Kolejowa ( odcinek od ul. Słonecznej w Mykanowie);
- Borowno ul. Klonowa ;
- Grabowa ul. Polna;
- Stary Cykarzew ul. Południowa;
- Wierzchowisko ul. Berberysowa;
- Wierzchowisko ul. Dębowa;
- Wierzchowisko ul. Jemiołowa;
- Wierzchowisko ul. Osiedlowa.

Rozbudowuje także oddział przedszkolny oraz zaplecze gastronomiczne i kotłownię, a także salę sportową przy szkole w Borownie.

Czy stać nas na to wszystko? Jak długo można się rozwijać w oparciu o kredyty i obligacje?

Caprika3 odpowiedzi na “Czy Mykanów jest bogatą gminą?”

 1. mieszkaniec pisze:

  Pytanie na końcu artykułu dobitnie uzmysławia, iż to wszystko jest robione na kredyt a dokładnie za 12 mln zł obligacji, których wykup/spłata jest odciągnięta w czasie po 2023 roku. Pięknie Panie Wójcie i Radni-bezradni, czy na prawdę z budżetu ponad 50 mln zł nie da się już nic zrobić tylko rozpasać fundusze na oświatę i administrację zaś remonty i inwestycje wyłącznie na kredyt?
  jak długo budżet Gminy to wytrzyma… – do 2023 roku kiedy to przyjdzie wszystko spłacać na dodatek bez dotacji unijnych już NIC nie będzie mogło się zadziać i będzie to okres jedynie spłacania długów Wójta Pomady i Radnych tej kadencji.
  A gdzie Ci inwestorzy i miejsca pracy obiecane w ulotce wyborczej Panie Wójcie??? To jest skuteczny sposób na poprawienie budżetu a nie jedynie wypuszczanie obligacji tak mocno krytykowanych przez Pana jeszcze tak niedawno jak Gminą rządził Smela, HIPOKRYZJA

 2. Tytus pisze:

  Bo nasza gmina samymi kredytami stoi

 3. Rob pisze:

  Co do instytucji kulturalnych w Mykanowie jak Gokis. Pytanie do dyrekcji…co państwo robicie( mając halę sportową) aby zorganizować na niej zajecia wakacyjne dla dzieci. Można zrobić wszelakie. Śpiewać, rysować, tańczyć , recytować, grać w gry zespołowe itd. itp. Nie macie dla naszych dzieci żadnej oferty wakacyjnej. Są instruktorzy oświatowi, kierownik hali. Jakie zajecia macie w ofercie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *