zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Krzysztof Smela - Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Pomada wciąż unika Smeli
28 kwietnia 2017 r. | 11:09
5

Wczoraj w częstochowskim starostwie powiatowym odbyło się pierwsze spotkanie nowych władz powiatu z wójtami i burmistrzami poświęcone omówieniu spraw istotnych zarówno dla gmin jak i dla powiatu. W spotkaniu nie uczestniczył Wójt Dariusz Pomada, który od dłuższego czasu unika Starosty Krzysztofa Smeli. Był za to oddelegowany przez Pomadę urzędnik.

Podczas spotkania omówiono kwestie bezrobocia w powiecie częstochowskim, jak również kwestie związane m.in. z komunalizacją nieruchomości Skarbu Państwa na rzecz gmin, zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w związku z udzielaniem pozwoleń na budowę, modernizacją ewidencji gruntów i budynków, realizacją zadań gminnych w pasie dróg powiatowych, orzecznictwem NSA i interpretacją ustawy przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi związanych z funkcjonowaniem wspólnot gruntowych, a także temat budynków nieużytkowanych, w złym stanie technicznym (ruiny, pustostany) i ich rozbiórki.

Prowadzący spotkanie starosta częstochowski Krzysztof Smela zasygnalizował potrzebę organizowania takich spotkań jak dzisiejsze przynajmniej raz na kwartał i poprosił włodarzy gmin o zgłaszanie tematów, które ich zdaniem powinny stać się tematem szerszej dyskusji. Zadeklarował również gotowość zapraszania na te spotkania osób z zewnątrz odpowiedzialnych za sprawy będące tematem spotkania.5 odpowiedzi na “Pomada wciąż unika Smeli”

 1. Janusz Całus pisze:

  Daruś nadal się boi? eh

 2. TyfPol pisze:

  On się nie boi tylko nasłuchuje, co gdzie piszczy. Ale i tak nie wytrzymuje napięcia bo coś w okół niego woń zmieniona.

 3. Pablo pisze:

  pewnie dlatego po nocach w urzedzie siedzi hehe

 4. Tytus pisze:

  Chyba tak mu zostało od wyborów…

 5. Lolouy pisze:

  Obecny wójt to jakaś porażka.. siedzi i słucha co gdzie i jak a nic nie robi totalnie.! Mogłby coś zrobic z nawierzchnia drogi między Cykarzewem Północnym a całym Rusinowiem, dziura na dziurze, dziure popycha, jakiś remont by się przydał bo ostatnio chyba cała nawierzchnia była robiona z 15 lat temu, aa nie przepraszam w tamtym roku łatali dziury. Ludzie nie mogą spokojnie chodzi bo na zakrecie auta jeżdza po całej drodze, żeby w dziury nie wpaść, masakra !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *