pochmurnie
piątek
Reklama
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Dzień Edukacji Narodowej w Mykanowie
14 października 2017 r. | 11:42
2

Blisko 300 osób - pracowników oświaty z gminy Mykanów oraz przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Regionalnego Ośrodka Oświaty WOM, Samorządowego Ośrodka Doskonalenia, samorządowców wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz rodziców mykanowskich uczniów – świętowało w czwartek 12 października Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość zorganizowana przez wójta gminy Mykanów i Szkołę Podstawową w Czarnym Lesie była okazją do złożenia pedagogom życzeń i podziękowań za ich trudną pracę oraz wręczenia nagród i dyplomów.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in.. przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Gmitruk, starosta częstochowski Krzysztof Smela oraz radni powiatowi: Krzysztof Nabiałczyk, Adam Wochal i Ignacy Palutek.

Starosta K. Smela, doskonale znający specyfikę zawodu nauczycielskiego (sam był nauczycielem), w swym wystąpieniu mówił o tym, że zawód pedagoga pracującego na co dzień z młodymi ludźmi sprawia, że nauczyciele do końca swej kariery zawodowej pozostają ludźmi młodymi duchem, gdyż na bieżąco poznają potrzeby młodzieży, jej język, muzykę, modę…. Są otwarci na świat i jego wyzwania. Dzięki temu zawód nauczyciela nie jest ograniczeniem, niczego nie zamyka, a wręcz odwrotnie – otwiera wiele nowych możliwości, ułatwia adaptację w nowych warunkach, daje szansę na udane życie zawodowe także poza szkołą.

Niewątpliwą atrakcją nauczycielskiego święta w Mykanowie były świetne występy młodzieży z Czarnego Lasu i Orkiestry Dętej z Mykanowa długo oklaskiwane przez uczestników spotkania. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie

fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie2 odpowiedzi na “Dzień Edukacji Narodowej w Mykanowie”

  1. Wyborca pisze:

    Kto dostał nagrody?

  2. Karolina pisze:

    Na Dzień Nauczyciela moze iść tylko ten pedagog , który zapłaci sobie za obiad (na obecność “nalega”często dyrektor szkoły )Urzędnicy i goście zaproszeni biesiadują za darmo . Takie oto są gminne obchody DEN. Żenada!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *