zachmurzenie duże
piątek
Reklama
List do redakcji: Ciekawa postać dyrektora hali sportowej w Mykanowie
14 lipca 2017 r. | 11:32
6

Otrzymałem ciekawej treści list do redakcji, którego treść publikują poniżej. Dotyczy Macieja Janowskiego - Dyrektora Hali Sportowej Gminy Mykanów.

Prywatnie Syn Alicji Janowskiej Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Dobrej znajomej obecnego Wójta.

Przechodząc do sedna sprawy Dyrektor przyniesiony w teczce. W hali, której nic się nie dzieje poza zorganizowanym pucharze polski w tekwon-do (TUTAJ), który jak można zauważyć tenże Pan zorganizował sobie pod swój klub, który prowadzi w swojej miejscowości, ale podziękowań Wójta Pomady za organizację nie było końca. Tenże Pan Dyrektor w tamtym roku prowadził na małej salce "siłownia" treningi w Tekwon-do z Panem, który przyjeżdżał spoza gminy Mykanów podejrzewam, że za salę nie płacił.

Jeśli chodzi o zarządzanie Halą Sportową w opinii wielu ludzi, którzy od lat działają w sferze sportowej w Gminie Mykanów niepotrzebna jest funkcja Dyrektora. Bo zakres obowiązków jaki ten pan wykonuje mając pod sobą bodajże trzy panie sprzątaczki i konserwatora wykonują również sekretariaty działających przy szkołach sal sportowych np: w Cykarzewie, Starym Broniszewie, Lubojnie czy Czarnym Lesie. Ponadto nie ma współpracy Dyrektora z ludźmi, którzy zajmują się sportem w Gminie Mykanów choćby nawet z WFistami wręcz Dyrektor traktuje tych ludzi z pogardą.

Jeśli chodzi o pensję chodzą słuchy, że Pan Dyrektor otrzymuje ponad 3000 zł za swoją pracę. A na kluby sportowe i mieszkańców gminy Mykanów nałożono na hali opłaty za użytkowanie. Lepiej było by poświęcić wypłatę Dyrektora i nie pobierać opłat za halę od mieszkańców Gminy i Klubów z terenu Gminy.

Godziny pracy Pana Dyrektora też są owiane tajemnicą i ma on chyba nielimitowany czas pracy bo w tygodniu "podobno" pracuje max 8 h bo ponadto prowadzi własną firmę Unicus, która zajmuje się źródłami odnawialnymi. Co ciekawe samochody tej firmy widziane były na terenie Gminy Mykanów i nie wiadomo czy nie wykonuje ta firma prac dla Gminy Mykanów co było by prawdziwym już kumoterstwem.Słysząc opinię wielu mieszkańców na sali nie dzieję się nic, a odrażający Pan Dyrektor tylko odstrasza potencjalnych ludzi chcących coś działać w dziedzinie sportu w Gminie Mykanów.

Pozdrawiam Wónakym6 odpowiedzi na “List do redakcji: Ciekawa postać dyrektora hali sportowej w Mykanowie”

 1. Jarosław Śleszych pisze:

  widać, że to człowiek Pomady

  • Iza pisze:

   Dokładnie tak jest jak piszesz , obecnie jestem na etapie sprawy która przez takie znajomości poległa . Na szczęście TVN uwaga jest lepsza niż prokuratura 🙂 W gminie na etacie też pracuje osoba od pani dyrektor z oświaty , zatrudniona w ramach kolezenstwa z Pomadą …..

 2. mieszkaniec pisze:

  Nie rozumiem dlaczego nie można był zatrudnić mieszkańca gminy mającego kontakty z klubami sportowymi i koniecznie Pomada chcąc się podchlebić działaczom PIS z Częstochowy zatrudnia ich znajomych wiedząc że nie leży to w interesie mieszkańców a jedynie jego własnym – nigdy więcej takiego Wójta.

 3. Tytus pisze:

  Bo wszystko wiąże się ze znajomościami i pieniędzmi….

 4. Mieszkanka gminy pisze:

  W gminie podobno coraz więcej osób znajomych jest zatrudnianych co widać i słychać coraz to częściej

 5. Olek pisze:

  Pomada pierwszy przeciwnik budowy hali,na mistrzostwach Tekwon-do opaowiadał jaka to perełka…zakłamaniec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *