zachmurzenie małe
14°
14°
środa
Reklama
fot. wikimedia
Ile zarabiają nauczyciele w Starym Cykarzewie i Czarnym Lesie?
26 stycznia 2022 r. | 11:59
4

Idąc za głosem Wójta Dariusza Pomady, według którego do listopada 2021 roku zarabiał "tyle co nauczyciel" (10 600 zł brutto przyp. red.), postanowiłem sprawdzić, ile naprawdę zarabiają nauczyciele w gminie Mykanów.

Mam już informacje z dwóch szkół: w Czarnym Lesie (kwoty brutto) i Cykarzewie (netto).

Szczegóły poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Ile zarabiają nauczyciele w Starym Cykarzewie i Czarnym Lesie?”

 1. braders pisze:

  A teraz proponuje zestawić powyższą informację z pensjami nauczycieli szkół ponadpodstawowych w Częstochowie. Mają prawo zazdrościć takich poborów mimo minimum 30 osobowych klas.

  3
  3
  • braders pisze:

   Warto uzmysłowić sobie, że godzina lekcyjna przeprowadzona przez nauczyciela licealnego na poziomie rozszerzonym jest wyceniana niżej niż godzina pracy nauczyciela plastyki, muzyki, w-f w szkole podstawowej na wsi (dodatek wiejski).

   3
   6
   • Sisters pisze:

    Po pierwsze, praca w podstawówce ,zwłaszcza wiejskiej( gdzie jest tyle dzieci z opiniami lub orzeczeniami) to często orka na ugorze.,żaden prestiż jak w liceum gdzie się często ” wykłada” a nie wbija wiedzę do glowy. Nie martwicie się bolącymi brzuchami,wymiotami,płaczem,gorączkami,bijatykami,rozbitymi głowami,klotniami za które nauczyciele podstawowkowi odpowiadają. Nie piszecie programów naprawczych ,nie przejmujecie się dziećmi z obniżonymi możliwościami bo tacy do liceów nie idą. My musimy wszysykich przygotować do egzaminow. Wy wybranych droga rekrutacji. Wasza licealna mlodzież w większości chodzi na korki ( dając Wam zarobić na lewo) . Rodzice licealistów nie biegają z awanturami i byle bzdurami żądając piątek dla swoich bąbelków, nie oczerniają nauczycieli tak jak to się dzieje w wiejskich szkołach,a czym mniej wykształcony rodzic tym większe ma roszczenia ( więc uznajmy że ten wiejski dodatek jest za pracę w trudnych warunkach) Nauczyciele licealni ,sorry ” profesorowie” są jak pączki w maśle w porównaniu do tych na wsiach. Kuratorium was ochrania a nas notorycznie sprawdza Można by tak wymieniać jeszcze z godzinę . Zatem. Wszędzie dobrze ,gdzie nas nie ma.

    12
    7
 2. Braders pisze:

  Ci rodzice i dzieci nie wyparowują po zakończeniu podstawówki. Orzeczenia nie zostają wymazane. Te małe Bąbelki trafiają do liceum razem z nadopiekuńczymi i roszczeniowymi rodzicami. Kuratorium kontroluje tak samo, a jeśli jest problem, to rodzice dzwonią do Kuratorium, a nie dyrektora. Korepetycje pozwolą wyrównać do Twojej pensji. Jednak nie każdy ich udziela.
  Nie bardzo rozumiem skąd pomysł, że w szkołach ponadpodstawowych nie ma programów naprawczych, orzeczeń, dokumentacji pracy z uczniem etc. Wszystko co wymieniłeś jest + minimum 30 osób w klasie. Niestety ale praca nauczyciela w mieście jest tak samo trudna i wymagająca mak na wsi więc wynagradzanie w tak niesprawiedliwy sposób jest bulwersujące.

  8
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *