umiarkowane opady deszczu
20°
20°
piątek
Reklama
Gmina Mykanów “zdobyła” tytuł “Wzorowej Gminy”. Mógł kosztować gminę 10 000 zł
03 marca 2021 r. | 12:17
3

Urząd Gminy Mykanów poinformował, że gmina Mykanów "zdobyła" tytuł "Wzorowej Gminy". Konkurs był organizowany przez Wzorowi Polska - A. Świtoń Spółka Komandytowa z siedzibą w Kielcach.

Zgodnie z regulaminem konkursu, gmina za ten "tytuł" może zapłacić 10 000 zł. Czy zapłaciła? Zapytałem we wniosku.

"Po przesłaniu przez Organizatora Konkursu informacji o przyznaniu dla samorządu nagrody „Wzorowa Gmina” Organizator Konkursu ma prawo wystawić fakturę za usługi promocyjne, która opiewać będzie na kwotę 10 tys. zł. Faktura powinna być opłacona przez Laureatów Konkursu w terminie 7 dni od daty wystawienia (o ile strony nie ustalą inaczej)."

I co ciekawe. Certyfikat otrzymany przez gminę jest ważny przez rok. Jeżeli Wójt Dariusz Pomada chce używać tytułu "Wzorowej Gminy" przez kolejne lata, będzie musiał za każdy rok zapłacić 3000 zł (link do regulaminu konkursu - TUTAJ).

To kolejna wspaniała "inwestycja" najbardziej zadłużonej gminy w powiecie częstochowskim. Moim zdaniem jest to jeden z największych sukcesów w całej karierze samorządowej Wójta Dariusza Pomady.

Podobne tytuły kupowali m.in. włodarze gminy Poczesna i Blachownia. Włodarze tamtych gmin zapłacili za nie "tylko" po 5000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Gmina Mykanów “zdobyła” tytuł “Wzorowej Gminy”. Mógł kosztować gminę 10 000 zł”

 1. pisząprawde pisze:

  Dzieje się tak, ponieważ gmina Mykanów ma za Wójta wysoko cenionego fachowca, wizjonera i menadżera Dariusza Pomadę, który wykorzystując wieloletnie doświadczenia w różnych dziedzinach życia, rozwija gminę, tworząc nowoczesną Polskę. Wobec powyższego dla Gminy Mykanów Forum Ekspertów jednoznacznie przyznało prestiżowy tytuł „Lidera Ekologii”.

  buhahahahahahahaha

  42
 2. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Tak cenionego fachowca to trzeba dobrze opłacać a nie za jakieś marne grosze będzie w gminie robił, zaproponował bym go na szefa Orlenu bo wymowę też ma kwiecistą jak jest podniecony, no chyba że też ma “chorobę zespół Tourette’a” , i by się nadawał jako wizjoner tak jak cytuje “ku….wa” Obajtek by był doceniony i zarobił by wójcina. A tak na poważnie to taki certyfikat to można sobie kupić w każdym lepszym sklepie z certyfikatami za jakieś 50 zł, a nie wydawać publiczny grosz w trudnych czasach na wątpliwej klasy forum ekspertów za 10 ooo złotych.

  17
  1
 3. Pred pisze:

  Darek to wybitny fachowiec 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *