zachmurzenie małe
21°
21°
sobota
Reklama
fot. Lidia Burzyńska facebook
Gmina Mykanów otrzymała 2 777 140 zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych!
03 lipca 2020 r. | 10:50
4

Gminy powiatu częstochowskiego skorzystały z tarczy samorządowej, a konkretniej z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę tarcza przeznacza z Funduszu Covid-19 aż 5 mld zł dla gmin i 1 mld zł dla powiatów – na dopłaty do inwestycji lokalnych.

Pieniądze te będzie można wydać na dowolny wybrany cel – szkołę, żłobek, przedszkole czy drogę, tabor komunikacji miejskiej lub szpital.

Pieniądze w wysokości 2 777 140 zł trafiły do gminy Mykanów.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Gmina Mykanów otrzymała 2 777 140 zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych!”

 1. Mieszkaniec Gminy pisze:

  wybory prezydenckie 2020
  Wybory prezydenckie 2020. O prezydencie (Częstochowy), który nie wstał po czek
  Dorota Steinhagen
  3 lipca 2020 | 06:00
  1 ZDJĘCIE
  Fot. Grzegorz Skowronek / AG

  Tych pieniędzy jeszcze nie ma, dopiero będzie nabór wniosków – tłumaczy częstochowski magistrat. – Prezydent Matyjaszczyk odmówił przyjęcia 25 mln zł dla Częstochowy – oburzają się przedstawiciele lokalnego PiS. Poszło o symboliczny czek na przyszłe pieniądze, po który nikt nie sięgnął podczas sesji częstochowskiej rady miasta. Przykład należy brać od mądrzejszych………nie cieszyć się z pustych obietnic p. pOMADA!

  5
  3
 2. Mieszkaniec Gminy pisze:

  Mateusz Morawiecki jeździ po kraju i fotografuje się z tablicami, na których są wydrukowane kwoty, które rzekomo trafią do gmin. W rzeczywistości są to bezwartościowe kartony – pieniądze mogą trafić jedynie w wyniku odpowiedniej procedury. Czy po wyborach Morawiecki wycofa się z przekazania, twierdząc, że wygrał nie ten kandydat albo sytuacja budżetu się zmieniła?
  Skala obietnic rządu przed wyborami jest nieprawdopodobna. Trzeba też przypomnieć, że Morawiecki rozdaje tak naprawdę nasze pieniądze, które zabrał nam w formie podatków. On nic nie daje, ale najpierw zabiera, część przejada na siebie i aparat urzędniczy by potem resztę nam wręczać.

  Żenujące są więc te popisówka o „dawaniu” pieniędzy. Niestety tak to nie działa panie premierze i pan jako bankowiec powinien już dawno się tego nauczyć.

  1
  1
  • PIS SZKODZI GMINIE MYKANÓW pisze:

   PIS TO ORGANIZACJA KTÓRA OKŁAMUJE I SZKODZI GMINIE MYKANÓW JAK POWIEDZIAŁ KURSKI CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI OBIECANKI I CACANKI

   2
   2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *