zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
piaxabay
Fala hejtu po informacji wójta o chorej na koronawirusa
25 marca 2020 r. | 10:41
0

Wójt Dariusz Pomada przedstaw zamieścił swoje stanowisko do ostatnich krytycznych komentarzy na temat pierwszej chorej zarażonej koronawirusem w gminie Mykanów.

Poniżej znajdziecie jego stanowisko.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Szanowni Mieszkańcy !
Jest mi niezmiernie przykro, że zamieszczenie informacji o potwierdzonym przypadku koronawirusa naraża chorych i ich rodziny na wiele nieprzyjemności. Nie powinno tak być ! Przekazując informacje pragnę zapobiec fałszywym oskarżeniom, domysłom i plotkom. Fala krytyki, hejtu i pomówień kierowana pod adresem chorych jest przerażająca. Należy im współczuć i wspierać. Za chwilę każdy z nas może być na ich miejscu. Możemy zarazić sią w każdym miejscu - w sklepowej kolejce, w urzędzie, w aptece, w pracy, na ulicy, itp.

Wszyscy nawołują do pozostania w domach szczególnie przez osoby wracające z zagranicy i objęte kwarantanną. Powinniśmy zwracać im uwagę i wywierać presję , bo stwarzają niebezpieczeństwo, niepotrzebnie narażają innych i łamią prawo. Już jedna osoba z naszej gminy została ukarana mandatem w wysokości 5 000 zł. A wymiar kary został zwiększony do 30 tys. zł.

Pojawiły się również żądania poświadczenia (pod wpływem oskarżeń o niezachowanie kwarantanny) , że dana osoba nie przebywała za granicą. Urząd nie dysponuje takimi danymi i nie ma skąd ich zdobyć. W ramach Wspólnoty Europejskiej były otwarte granice. Mogliśmy je swobodnie przekraczać i nikt tego nie sprawdzał i nie ewidencjonował, bo wszyscy jesteśmy obywatelami Unii.

Nie ulegajmy panice ! Szanujmy się ! Pomagajmy sobie przetrwać te trudne chwile ! Pamiętajmy, że epidemia się skończy i jak spojrzymy w oczy naszych sąsiadów, znajomych...

Dariusz PomadaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *