zachmurzenie małe
21°
21°
sobota
Reklama
Dzieci ze Starego Broniszewa świecą przykładem
24 listopada 2017 r. | 10:34
2

Policjanci z wydziału ruchu drogowego wręczyli dzieciom ze Szkoły Podstawowej im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie odblaski. Uczniowie otrzymali przekazane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie odblaskowe kamizelki i opaski. Wszystko po to, aby poprawić widoczność, a tym samym bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z częstochowskiej komendy w ramach kampanii społecznej "Rok Pieszego 2017" odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie. Mł. asp. Adrian Stanek, st. sierż. Beata Witos oraz st. sierż. Bartłomiej Kuś z wydziału ruchu drogowego, uczyli dzieci jak być bezpiecznym w czasie korzystania z dróg. Wszyscy wspólnie ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz wezwanie pomoc, gdy dzieje się coś złego. Nie zabrakło filmu edukacyjnego, który zawiera najważniejsze zasady, o których muszą pamiętać niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Na zakończenie milusińscy spotkali się ze Sznupkiem, z którym robili sobie pamiątkowe zdjęcia oraz mogli przekonać się, jak z bliska wygląda policyjny radiowóz. Wszyscy otrzymali też od policjantów przekazane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie elementy odblaskowe, ucząc się jednocześnie w jaki sposób należy je nosić. Stróże prawa podkreślali również jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich zakładanie szczególnie teraz, gdy jesień zbliża się dużymi krokami. /KMP w Częstochowie/2 odpowiedzi na “Dzieci ze Starego Broniszewa świecą przykładem”

  1. Wyborca pisze:

    Oby więcej takich inicjatyw

  2. wyborca pisze:

    Artykuł o szkole w St. Cykarzewie a zdjęcia z Broniszewa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *