pochmurnie
piątek
Reklama
Dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej według Internautów jest najpiękniejszy w Europie!
01 maja 2020 r. | 11:13
0

Ogromny sukces odniosły budynki jednorodzinne z naszego regionu w konkursie na Europejską Fasadę Roku w ramach Baumit Life Challenge 2020.

W kategorii budynków jednorodzinnych 1. miejsce – głosem internautów – zajął Forest Kuźnica dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej, w powiecie częstochowskim, inspirowany otaczającym go sosnowym lasem, za którego projektem stoi Grupa Verso Deltoid.

Na czwartym miejscu sklasyfikowano budynek Inscribed Konopiska z Konopisk. Projekt ten zrealizował FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieslik.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie ponad 300 projektów z 25 krajów. Realizacje są oceniane niezależnie – zarówno przez internautów, jak i przez jury. Ci pierwsi dokonali już swojego wyboru, oddając za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu blisko 200 000 głosów!

Przed nami pozostało już tylko rozstrzygnięcie w Baumit Life Challenge 2020 – decyzja międzynarodowego jury, które w pierwszym etapie wyłoniło 36 finalistów – po 6 w każdej z 6 kategorii. Wśród nominowanych są 4 projekty z Polski: dom w Konopiskach – Inscribed Konopiskach („budynek jednorodzinny nowy”), Przedszkole nr 43 w Zabrzu („budynek po termomodernizacji”), Muzeum Regionalne w Kozienicach („renowacja historyczna”) i krakowskie osiedle #dobrego 3 („Stunned by Texture”).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *