zachmurzenie duże
16°
16°
sobota
Reklama
istock
Czym wy palicie w swoich piecach?
06 lutego 2018 r. | 10:26
1

Ujemna temperatura na dworze sprawiła, że praktycznie wszystkie domy w gminie palą w piecu. Niestety, nie wszyscy palą ekogroszkiem, część Mieszkańców pali także innymi odpadami. Z kominów leci czarny dym, który jest szkodliwy nie tylko dla środowiska, ale również dla Mieszkańców.

Przypominam tylko, że spalanie śmieci w piecach domowych jest niezgodne z prawem i grozi mandatem w wysokości 500 zł. Wyjątkowo niebezpieczne jest spalanie tworzyw sztucznych m.in. butelek, materiałów polakierowanych, worków foliowych czy elementów gumowych. Prowadzi to do emisji rakotwórczych dioksyn, których wpływ może dać o sobie znać dopiero po upływie kilkudziesięciu lat. Szacuje się, że wdychanie powietrza zanieczyszczonego przez spalanie w piecach nieodpowiednich materiałów, może skrócić życie każdego z nas średnio o 9 – 10 miesięcy.

Dlatego zastanówcie się, czym palicie w swoich piecach, tym bardziej, że Wójt ma narzędzia do karania osób, które spalają śmieci. Pomyślcie też o swoim zdrowiu, jak i swoich najbliższych.Jedna odpowiedź do “Czym wy palicie w swoich piecach?”

  1. Somsiad pisze:

    Podczas ostatnich mroźnych dni od mojego sąsiada z komina wydostaję się czarny dym. Dookoła panuje straszny fetor i jakby coraz mniej starych opon miał na podwórku. Czy ktoś może poinformować mnie gdzie mogę złożyć anonimowy donos?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *