zachmurzenie duże
31°
31°
piątek
Reklama
fot. Ministerstwo Edukacji
COVID-19: Ruszają testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III
11 stycznia 2021 r. | 09:18
1

Dziś ruszają dobrowolne i bezpłatne testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników administracji szkół na terenie gminy Mykanów. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r.

Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Za pośrednictwem kuratoriów oświaty i Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zebrano informacje o zapotrzebowaniu na testy.

Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierały listy imienne i oświadczenia od każdego zainteresowanego badaniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz na badanie. Każdy nauczyciel i pracownik szkoły, który zgłosił się do badania otrzyma odpowiednie skierowanie. Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Badania będą wykonywane za pomocą testu PCR, w jednostkach inspekcji sanitarnej oraz w punktach drive thru. Listy punktów i godziny poboru wymazów od nauczycieli i pracowników szkół opublikowane zostaną na stronach internetowych Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.Jedna odpowiedź do “COVID-19: Ruszają testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III”

  1. Robert pisze:

    Jeśli dziś zrobię test, to ile dni jest ważny? Czy będzie ważny jeszcze w przyszły poniedziałek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *