bezchmurnie
22°
22°
sobota
Reklama
fot. romania-insider.com
Apel wójta ws. koronawirusa
16 marca 2020 r. | 11:13
0

Wójt Dariusz Pomada skierował apel do mieszkańców gminy Mykanów w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego na terenie naszego kraju.

Szanowni Państwo!

W związku z epidemią koronawirusa i decyzją Rządu  o zawieszeniu  zajęć dydaktycznych w szkołach pragnę Państwa poinformować, że na terenie gminy Mykanów zostały zawieszone wszystkie dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz odbywające się zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu,  Gminnym Centrum Muzyki i Tańca  oraz na Hali Sportowej w Mykanowie .

Do odwołania nieczynne będą także wszystkie świetlice wiejskie.

Apeluję do dzieci młodzieży a ich rodziców i opiekunów proszę o nadzór aby czas wolny od zajęć szkolnych był spędzany w domu . Dla dzieci i młodzieży to nie są wakacje . Tego czasu nie wolno zmarnować . Dyrektorzy szkół i nauczyciele przygotowują zakres materiału do przerobienia w domu i zadają prace domowe z poszczególnych przedmiotów . Wszystkie informacje znajdą się na stronach internetowych szkół . Nauczyciele w wyznaczonych godzinach będą telefonować lub przez Internet prowadzić konsultacje , pomagać w zrozumieniu materiału i prac domowych .

Tylko dobrowolna kwarantanna i izolowanie się może zatrzymać kolejne zachorowania!

Nie sądźmy, że wirus tak po prostu do nas nie dotrze . Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad, które przekazują środki masowego przekazu nie unikniemy tego .

Apeluję do naszych seniorów aby na czas kwarantanny społeczeństwa zaprzestali spotkań.

Apeluję do rodzin – pomagajmy sobie a zwłaszcza obejmijmy opieką osoby starsze i schorowane . Zabezpieczmy im leki i podstawowe produkty aby nie były narażone na ryzykowne kontakty . W przypadku osób, które maja trudności w zabezpieczeniu podstawowych potrzeb ( np. osób samotnych) proszę o kontakt  z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mykanowie .

Apeluję do wszystkich Państwa – zachowajmy spokój !

Przesadne zaopatrywanie się w artykuły spożywcze wzmaga panikę  i pozbawia możliwości zakupu osoby , które zamierzają kupić tyle co zwykle .

Gorąco apeluję do wszystkich , którzy ostatnio przebywali poza granicami kraju  bądź aktualnie wracają aby wykazali mądrość i rozsądek . Proszę o pozostanie w domach i nie opuszczanie ich przez okres 2 tygodni . Nie narażajmy niepotrzebnie siebie, rodziny i sąsiadów , dopóki nie upewnimy się, że jesteśmy zdrowi. 

Szanowni Państwo!
Nie wszyscy, którzy zarażają  mają objawy zarażenia koronawirusem.
Weźmy odpowiedzialność za innych.
Apeluję o dobrowolną kwarantannę aby chronić innych.
Wśród nas żyją osoby będące w grupie  poważnego ryzyka: osoby starsze, schorowane, kobiety ciężarne – nie narażajmy ich !!!

 

Szanowni Państwo nasze zdrowie zależy od tego jak odpowiedzialnie będziemy się zachowywać .

z poważaniem
Wójt Gminy
mgr inż. Dariusz PomadaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *