zachmurzenie duże
14°
14°
sobota
Reklama
Wójt zwolni dyrektora ZSP w Wierzchowisku?
17 września 2018 r. | 09:08
58

Bardzo ciekawe rzeczy dzieją się na miesiąc przed wyborami. Dostałem od jednej z Mieszkanek list w sprawie nagłośnienia sytuacji w ZSP w Wierzchowisku. Sprawa dotyczy dziwnego zachowania Wójta i jego "odzywek" do dyrektora szkoły.

Zwracam się do Państwa z prośbą o nagłośnienie sytuacji, której ostatnio byłam świadkiem. Będąc na pierwszym zebraniu w ZSP w Wierzchowisku w tym roku oczekiwałam spotkania z wychowawcą, omówienia spraw klasowych, szkolnych... To czego byłam świadkiem przeszło najśmielsze moje oczekiwania. Na zebraniu pojawił się pan Wójt. Nie omieszkał złożyć obietnic przedwyborczych, opowiedzieć o swoich wielkich sukcesach i efektownej współpracy z Radą Rodziców. W którymś momencie przerwała mu pani Dyrektor szkoły dopytując czy wszystko co obiecuje jest w jakiś sposób zatwierdzone. To tak bardzo poruszyło pana Wójta, że pozwolił sobie na małoeleganckie a w zasadzie chamskie i prostackie poniżanie pani Dyrektor na oczach wszystkich rodziców i nauczycieli zgromadzonych w sali. Swój wywód zakończył sformułowaniem "Zwolnię panią".

Jestem poruszona całą sytuacją, bo wiem co obecna dyr.p. Renata Majewska robi dla szkoły (gruntowny remont trzech sal lekcyjnych w czasie wakacji, ze środków pozyskanych z projektów).

Jestem też zniesmaczona ogromnym wsparciem pana Wójta dla nauczycielki, która zatrudniona była w ramach zastępstwa za nauczycielkę będącą na urlopie macierzyńskim. Po powrocie z urlopu macierzyńskiego okazało się, że jest nominowana przez pana Wójta do odejścia, by zostać mogła znajoma pana Wójta, na którą notebene bardzo uskarżali się uczniowie, skarżąc się, że była wulgarna.

Cała ta sytuacja pokazała jakie gierki są prowadzone w oświacie przez włodarza, w jaki sposób są usuwani nauczyciele i dyrektorzy szkół i jakie kumoterstwo panuje wokół pana Wójta.

Nie możemy pozwolić się zastraszyć. Proszę o nagłośnienie tej sprawy

PAWEŁ GĄSIORSKI58 odpowiedzi na “Wójt zwolni dyrektora ZSP w Wierzchowisku?”

 1. Sprostowanie pisze:

  To nie rodzic, a sama Pani dyrektor musiala do Pana napisac, aby Pan mogl znowu naklamac i oczerniac wojta. To my rodzice chcemy aby usunac Pania dyrektor. Remont sal to nie zasluga Pani dyrektor tylko RADY RODZICOW, dyrektorka utrudniala i rzucala klody pod nogi i o maly wlos przez Pania dyrektor remont nie doszedl by do skutku. A zwolniona nauczycielka byla bardzo dobrym pedagogiem, czlowiekiem i to my chcemy jej przywrocenia. Ta Pani dyrektor jest bardzo nieudolna i nie dorasta poprzedniej do piet.

  56
  42
 2. Powodzenia pisze:

  A czy czasami tego postu nie pisze sam Pan Wójt?

  29
  34
 3. Rozstrzygnięcie pisze:

  Bardzo łatwo można rozstrzygnąć czy “Sprostowanie” nie pisał sam Pan Wójt… A rozmowa z rodzicami dzieci ze szkoły z Wierzchowiska pokazuje kto tu kłamie jeśli chodzi o pierwsze zebranie…

  17
  6
 4. Ewa pisze:

  To nie pierwszy i pewnie nie ostatni Dyrektor placówki oświatowej nad którym pastwi się Wójt, wiemy jak było w innych placówkach i aż żal na to patrzeć

  23
  38
 5. Sylwia pisze:

  Zachowanie wójta na tym zebraniu było chamskie. Próbował pokazać że ma władzę nad dyrektorem. Rodzice którzy nie byli bezpośrednio zaangażowani w ten spór nie byli dopuszczeni do głosu. Chyba innego traktowania każdego człowieka wymaga się od wójta

  29
  36
 6. Lula pisze:

  Zachowanie wójta na zebraniu z rodzicami było skandaliczne. Rozgrywanie swoich interesów przed nami, rodzicami, w takim tonie, było obrzydliwe! Poniżanie, do tego publiczne, swoich pracowników, to mobbing, to jest karalne. Mam nadzieję, że pójdziemy wszyscy do urn i pokażemy temu panu, co o tym myślimy!
  Acha, jeszcze jedno. Powrotu nauczycielki, która była zatrudniona na zastępstwo, chcą rodzice jednej klasy. W pozostałych klasach prawie wszyscy rodzice sprzeciwiają się temu.

  32
  39
 7. Tyf pool pisze:

  Metody jakimi posługuje się ten pan są czysto esbeckie albo takie, które stosuje obecna jedyna prawa i sprawiedliwa władza – zastraszająca i grożąca. Tak samo on zastraszył i “zlikwidował” Dyrekcje w szkołach w Mykanowie, Kocinie, Czarnym Lesie, zastępując je osobami które są bardzo słabe, zależne i zupełnie niedecyzyjne. SMUTNE JEST TA WIZJA PRZYSZŁOŚCI I KIERUNEK W JAKIM ZMIERZA CAŁA GMINA MYKANÓW POD rządami TEGO AUTOKRATY.

  27
  38
 8. Obserwatorka pisze:

  Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami. Pana Pomady chamstwo i lekceważący stosunek do ludzi, aż bije po oczach. To jest człowiek, który wierzy tylko swoim (misiom-donosicielom), albo się podporzadkujesz albo mówiąc brzydko wypad. Z racji urzędu powinien zachowywać się kulturalnie i szanować ludzi, a on publicznie demonstruje swoje chamstwo poniżajac i lekceważąc dyrektora i personel przy uczniach. Swoje wtyczki wsadza wszędzie do szkół, urzędów i są nie do ruszenia. Narcyz, któremu słoma z butów wystaje. Mam nadzieję że już niedługo.

  31
  34
 9. Roman pisze:

  Zachowanie Pomady poniżej krytyki,ale co czego się po nim spodziewac

  25
  36
 10. Obiektywna pisze:

  Byłam obecna na zebraniu i z mojej obserwacji nie zauważyłam chamstwa ze strony Pana Wójta To Pani Dyrektor okazała brak szacunku nie wyłączając telefonu , i motaniem się w swoich wypowiedziach. A remont przeprowadziła Rada rodziców podczas gdy Pani dyrektor była na urlopie. Nie wywiązała się ze swoich obowiązków i pieniądze mogły przepaść . Widzę że zaistniała sytuacja jest doskonałym polem do bezpodstawnego oczerniania Pana Wójta przez jego konkurętow przed wyborami. Jeśli ktoś nie był na zebraniu i nie widział sytuacji niech się nie wypowiada.

  47
  19
 11. anna pisze:

  Bylam na zebraniu. I na oczach moich i pozostalych rodzicow rozegrala się scena wielkosci i wladczosci pana Wojta. Przy wszystkich zebranych lekcewazaco potraktowal dyrekcje slowami ‘zwolnie panią’ nie wypierajmy faktów. Takie rozgrywki niech zalatwia u siebie w gabinecie a nie w miejscach publicznych. Pokaz wladzy i pychy.
  Kwestia ‘motania’sie dyrektorki… nie byla dopuszczona do glosu jak rowniez rodzice,ktorzy chcieli wyrazic negatywne opinie nt protegowanej przez wojta anglistki. Ze dyrektorka nie dopelnila obowiazkow… mozliwe… tylko czy bez jej dzialan mozliwe byloby przeprowadzenie remontow w szkole?
  i proszę nie pisać o konkurentach politycznych… to pan Wojt zyskuje przeciwnikow podczas takich scen a o polityce z mojej strony nie ma mowy. Ot,obiektywna ocena tego czego bylam naocznym swiadkiem.

  30
  36
 12. Karho pisze:

  Niech się Pani trzyma, Dziękujemy Pani Dyrektor.

  23
  37
 13. Ola pisze:

  Wójt ma bardzo dużo cierpliwości. Zachowanie dyrektor – masakra, wstyd, prostackie, prymitywne, totalny brak kultury! Wójt został przez NAS rodziców zaproszony na zebranie, ponieważ mamy dość lekceważącego zachowania pani, która niestety jest póki co dyrektorką… To my rodzice musieliśmy zająć się remontem szkoły, do której chodzą nasze dzieci, nie osoba, która powinna, czyli dyrektorka! Mamy dość jej zachowania! Nie pomaga, a jeszcze utrudnia nam robienie czegoś dobrego dla szkoły! Wójt powinien ją zwolnić, owszem, mamy nadzieję, że tak się stanie! Ona czuje się zbyt pewnie, jest bezczelna! Wójt na zebraniu odpowiadał na nasze pytania, a odpowiedzi dyrektorce bardzo się nie podobały… A ona mu ciągle przerywała! Wstyd! Ona nikogo nie szanuje, ani dzieci, ani nas, ani Wójta! I na miejscu Pana Pomady każdy by się zdenerwował!!!

  45
  30
  • mieszkaniec gminy pisze:

   Wójt powinien dać przykład i powściągnąć swoje emocje. Na takim stanowisku chamstwo i prostactwo nie jest wskazane.

   33
   29
   • Bezpartyjny pisze:

    Zaobserwowałem, iż za rządów wójta z Wierzchowiska…K. S…. korzystali tylko mieszkańcy ów Wsi a inne wsie dostawały tzw. resztki bądź nic. Co, wtedy było fajnie…teraz bynajmniej pomijane przez w/w wójta miejscowości jakoś nadrabiają zaległości. A nigdy nie dogodzi się wszystkim.

    22
    22
 14. Pedro82 pisze:

  Wybory, wyborami dajmy wolną rękę mieszkańcom gminy niech społeczeństwo samo oceni co jest lepsze…., ale wracając do sporu na linii pan Wójt – pani Dyrektor to my jako rodzice a także nasze dzieci złego słowa powiedzieć nie możemy, nie wnosimy żadnych uwag, gdyż to za kadencji obecnej pani Dyrektor nasza szkoła nie straciła na wizerunku wręcz przeciwnie uważamy , że dużo zyskała środków z projektów, prezentuje się lepiej z każdym rokiem…a sami uczniowie chętniej przebywają w swojej odnowionej szkole. Trzymamy kciuki za nasza panią Dyrektor..pozdrawiamy , życzymy dużo siły i wytrwałości w walce z konkurencją. Z poważaniem Rodzice .

  23
  28
 15. Gregor pisze:

  Pan Wojt pewnie się czuje na swoim stanowisku, że publicznie chcę zwolnić P. Dyrektor !!!

  16
  28
 16. Bezpartyjny pisze:

  Zaobserwowałem, iż za rządów wójta z Wierzchowiska…K. S…. korzystali tylko mieszkańcy ów Wsi a inne wsie dostawały tzw. resztki bądź nic. Co, wtedy było fajnie…teraz bynajmniej pomijane przez w/w wójta miejscowości jakoś nadrabiają zaległości. A nigdy nie dogodzi się wszystkim.

  23
  14
 17. Mariusz pisze:

  Pan wójt nie tylko dal wyraz swojej władzy na wierzchowisku wychodzi z załoźenIan ja pan wasz i władcą ja jestem wójtem iwłodarzem wybobcy muszą to ocenić

  19
  28
 18. Miko pisze:

  Większych bzdur nie czytałem. Pani dyrektor zostawiła szkołę na 3 tygodnie nie podpisując umów z wykonawcami. Gdyby nie Rada Rodziców, remont nie zostałby wykonany, a pieniądze z dofinansowania by przepadło.

  Trzeba pisać prawdę, a nie pisać głupoty.

  30
  10
  • Monika pisze:

   Dokładnie tak jest że to właśnie Rodzice najwięcej pracują dla szkół i Rodzice dopilnowują wszystkiego szkoda że tego Dyrekcja i inni rodzice czy nauczyciele nie widzą.A to właśnie dzieci i nauczyciele korzystają z tego bo mają lepsze warunki pracy a nie rodzice

   16
   2
 19. Krzysztof pisze:

  Zastanawiam się kto z państwa -piszących- był na zebraniu??? Raczej nie wszyscy co się wypowiadają, a pani co pisała list to chyba nie wie co w danej placówce się dzieje!
  Wójt był zaproszony przez VII klasę w sprawie pani od j. angielskiego ( rodzice prosili o przywrócenie nauczyciela) , wójta faktycznie poniosły nerwy ale z tego co mi wiadomo sprawa nie jest prosta i ciągnie się od stycznia. Facet mógł się trochę powstrzymać.
  Co do “zwolnię panią” to wójt powiedział, że jeśli Rada Gminy tak zdecyduje to on przychyli się do wniosku.
  Rada Gminy na najbliższej sesji ma rozpatrzyć sprawę pani dyrektor: 1/ zwolnienie przez dyrektorkę nauczycielki j.angielskiego 2/nieprzygotowanie szkoły do remonty 3/brak podpisanych umów z wykonawcami remontu.
  Remont dotyczył dwóch sal jedna z nich była dofinansowana z projektu “Zielona pracownia” -projekt pisała nauczycielka. Remonty praktycznie w całości były sfinansowane ze środków gminnych i funduszy rady rodziców.
  Trzecia sala była sfinansowana ze środków Fundacja Orange. Jak wójt przytoczył remont odbył się tylko dzięki radzie rodziców, pani dyrektor była w tym czasie na urlopie i nie było z nią kontaktu-wtedy potrafiła wyłączyć telefon!
  Dyrektorka owej placówki to bardzo dobra kobieta! miła, uczynna, spokojna problem w tym, że nie potrafi zarządzać szkołą i przedszkolem.
  Obecnie pani dyrektor uciekła na L4 , w obawie przed zwolnieniem, a nie tak dawno sama zarzucała pani od angielskiego że “poszła” na L4 …

  28
  9
  • Iza pisze:

   Fajnie . Tylko Pan wujt i tak zrobi co zechce, bez względu na decyzję rady .

   2
   3
   • Mysza pisze:

    Czytajac wszystkie komentaeze nasuwa mi sie pewien wniosek. Wszystkie szkoly powinny byc apolityczne. W naszej gminie jak i w wielu innych jest zupelnie odwrotnie. Stanowiska dyrektorow to karty przetargowe wlodarzy. Tak bylo i jest. Niestety im ktos jest dluzej u wladzy tym wiecej ma dlugow wdziecznosci i za wszelka cene chce pozostac na swoim stamowisku.
    Niestety nie znam zadnego wojta naszej gminy, ktory by nie chcial wykorzystac swoich ukladow. Sprostuje dyr Szkoly w Mykanowie nie zostal zwolniony. Sam zrezygnowal. Pania dyr Szkoly w Starym Kocinie i Pana Polewskiego pozbyto sie, poniewaz byli niewygodni dla pewnego radnego, a takze dla pewnej grupy pracownikow. Szkoda, ze wlasnie osobom, ktore nas reprezentuja brakuje klasy. Mozna komus podziekowac za wspolprace., zwolnic, ale nie niszczyc. Zadna Rada Gminy nie ma kompetencji, ktora pozwaka jej rozpatrywac skargi rodzicow, ktora dotyczy pracy dyrektorow szkol. Gmina jest organem ekonomiczno – administracyjnym i ta czesc dzialalnosci szkoly ja dotyczy. Za nadzor dotyczacy wychowania i nauczania dyrektora rozlicza Kurator Oswiaty. Mowi o tym rowniez wyrok Sadu Najwyzszego. U nas wladzy naduzywa Rada Gminy z jej przewodniczacym i reprezentujacy ja wojtem. Ciekawy jestem czy ktos zastanowil sie gdzie Pan przewodniczacy, na jakim stanowisku ma swojego znajomego, a moze czlonka rodziny? Tak mozna dewagowac na temat kazdego, kto zajmuje jakies stanowisko. Niestety polityka i zajmowanie stanowisk sprzyja naduzyciom. Kto zbyt duzo wie jest i ma odwage o tym mowic glosno jest ze stanowiska usuwany. Kazde zwolnienie, rozgrywajacy sie konkurs na stanowisko dyrektora, przetarg ma drugie oblicze. Czesto nie moga one ujrzec swiatla dziennego. Rozgrywki radnych wojtow, burmistrzow, starostow itd. sa bardzo przykre dla pokzywdzonych np., dyr szkol, ktorych nazwiska zostawie dla swojej wiadomosci. Zwolnienie pani od jezyka angielskiego tez mialo swoja przyczyne, a konkretnie dotyczaca jej pewnej przypadlosci. Bedac u wladzy nadal jestesmy tylko ludzmi, o czym wiele osob zapomina. Wybierajac kogos, zeby nas godnie reprezentowal pragniemy by byl uczciwy. Zapmina, ze staje sie urzednikiem i to on jest dla nas, a nie my dla niego. Niestety patrzac na afisze wyborcze nie potrafie stwierdzic, ze dana osoba nie pragnie realizowac swoich celow
    Zbyt duzo napisalem. Na koniec powiem tylko zenujace staja sie zachowania ludzi wladzy, ktorym sie wydaje sie, ze sa wieczni i nietykalni. Czasami na wybory maja wplyw niespodziewane zdarzenia
    Chocbysmy byli 5 czy 1 kadencje nie moze nam zabraknac pokory.

    2
    2
 20. Wolontariusz Orange pisze:

  Jako Wolontariusz Fundacji Orange potwierdzam, że dwa projekty byly realizowane w placówce prze Fundację Orange, gdzie projekt wraz z wolontariuszami przygotowala Pani Dyrektor, agażowala się w realizację a środki na te projekty pochodziły z Fundacji Orange.

  10
  16
 21. anna pisze:

  Byc moze pan Wojt byl zaproszony przez rodzicow uczniow klasy 7. Rzecz w tym ze inni rodzice nie byli dopuszczeni do glosu na tym zebraniu. Sprawa faktycznie jest skomplikowana, bo ja wraz ze znaczna liczbą rodzicow napisalismy i podpisalismy pismo z prośbą by protegowana anglistka nie uczyla wiecej naszych dzieci.
  Co do prowadzenia szkoly…. powtorze ze w dzisiejszych czasach bez zaangazowania dyrektora nie byloby mozliwe prowadzenie takich dzialan, ktore sa prowadzone w szkole. A Rada Rodzicow niestety nie jest glosem rodzicow w naszej szkole . Prezentuje jedynie część srodowiska.

  13
  18
  • Miko pisze:

   Nie wiem o jakiej protegowanej Anno piszesz, ale jeśli o pani D, to nie dostrzegasz, że zrobiła o wiele więcej niż inni nauczyciele. Ale jak pisaliście skargę, bo wymagała więcej od Waszych dzieci, to gratuluję bezstresowego wychowania. Były Wasze dzieci na EuroWeeku?

   20
   8
  • Krzysztof pisze:

   Anno potrafisz wymienić działania pani dyrektor o których piszesz ?

   21
   1
 22. RODZIC pisze:

  Ja też byłam na zebraniu i śmieszne jest dla mnie jak słyszę ze inni rodzice byli nie dopuszczeni do głosu (zazwyczaj to łapka do góry i jesteś dopuszczony do głosu jeśli tylko chcesz) a raczej z tego co widziałam kilka tylko rodziców zabrało głos a reszta miało głowy niżej niż kolana a teraz najwięcej piszą i dyskutują jaki kto jest zły i niedobry. No tak bo ich nie widać, bo tak najlepiej.

  28
  3
 23. dycha pisze:

  Obecna pani dyrektor to bardzo kompetentna i życzliwa osoba

  10
  26
 24. anna pisze:

  Drodzy Państwo
  rozmowa na takim poziomie jest bezpodstawna. Jezeli ja wyrazam opinię, ze uczniowie klas młodszych bali się chodzic na zajęcia jez. Ang i jest mi zarzucane wychowywanie dziecka bezstresowo to widać ile mogli zrobic rodzice na ogolnym zebraniu. Nic. Widocznie racja ma byc tylko po okreslonej stronie.

  6
  22
 25. Jan pisze:

  Przeglądając korespondencję w powyższej sprawie zastanawiam się skąd taki atak na dyrektorkę z Wierzchowiska a także czy Radę Rodziców z wspomnianej szkoły łaczy coś z Wójtem Pomadą. Być może odpowiedź uzyskam/my przeglądając listy kandydatow na radnych.

  13
  16
 26. MIko pisze:

  O jaki poziom dyskusji Anno chodzi? Zostałaś czymś urażona?
  Pani D wymagała przygotowania do lekcji i sprawdzała systematycznie wiedzę. Poza tym dzieci zaczęły mówić/odpowiadać po angielsku, więc o to chodzi w nauczaniu języka w szkole.
  Jeśli młodsze dzieci nie wiedzą po co się chodzi do szkoły, to nic dziwnego, że się boją Pani, która coś od nich chce i jeszcze dodatkowo wymaga.
  Ludzie, do szkoły dzieci chodzą się uczyć, a nie bawić klockami i malować kolorowanki.

  20
  2
 27. Stach pisze:

  Z tego co wiem to wòjt udziela urlopu dyrektorowi szkoly. Jezeli mu udzielil w czasie remontu to do kogo ma teraz pretensje!

  14
  15
 28. Krystyna pisze:

  Czas na zmianę,
  ale wójta.
  I rady rodziców.

  16
  20
 29. Robert pisze:

  Zwolnię Panią!. Osoba do której wszyscy powinny mieć największe zaufanie zachowuje się jak właściciel folwarku, a promowanie bliskich sobie osób ociera się o nepotyzm. Pani dyrektor została wybrana w konkursie i swoja funkcje wykonuje rzetelnie i kompetentnie. Jest lubiana. Do wyborów nie daleko, mieszkańcy wybiorą

  12
  14
 30. P. pisze:

  Nie było mnie na zebraniu, więc nie jestem w stanie ocenić zachowania Wójta i p. Dyrektor, ale wiem, że p. Dyrektor odstawia różne dziwne akcje dlatego nie dziwię się, że zaiskrzyło. Jedną z takich akcji jest właśnie sytuacja z nauczycielkami j.angielskiego – osobiście słyszałam zupełnie inną wersję i to od dzieciaków, które miały do czynienia ze wszystkimi nauczycielkami. Pani, która została zatrudniona na zastępstwo z pewnością była bardziej wymagająca od poprzedniczki, ale wiem, że dzieciaki (przynajmniej te, które uczyć się chcą) bardzo ją lubiły i doceniały, bo w końcu poziom ich umiejętności językowych zaczął się podnosić. Rodzice również byli z niej bardzo zadowoleni i wielu z nich wolało, by nadal uczyła dzieci – i tu zaczął się problem, bo p. Dyrektor stwierdziła, że po zakończeniu okresu zastępczego nie będzie można dać jej etatu… po czym okazało się, że etat jednak się znalazł, tyle że dla pani od angielskiego nr. 3, która z kolei naucza na poziomie akademickim. I teraz dzieci mają problem, bo od pani, która nie uczyła niczego, trafiły pod skrzydła pani, która w ogóle nie rozmawia z nimi po polsku, a do tego praktycznie odmawia nagięcia swoich zasad do ich potrzeb. Krótki okres faktycznego i efektywnego nauczania z nauczycielką zastępczą niestety w tym wypadku nie wystarczył, by nadgonić zaległości i sprostać nowym, znacznie wyższym wymaganiom.
  Innymi słowy są trzy panie na dwóch etatach, a dzieciaki jak nie umiały, tak dalej nie umieją, bo tej, która dawała sobie z nimi najlepiej radę uparcie nie chce się zatrzymać.

  19
  4
 31. Marta pisze:

  I o co bić pianę.. nikogo nie obchodzi lepszy nauczyciel. Moze sobie flaki wypruć, a bez protekcji niczego w tej gminie nie osiągnie. Trzeba być z „ grona”znajomych. Albo znajomych znajomych. To ile i jak ktoś długo pracuje na rzecz szkoły nie liczy się ani trochę . Wystarczy spojrzeć na inne szkoły. Dyrekcja z Kocina wyleciała po 20 latach pracy z powodu donosu jednego rodzica. Dyrektor z Mykanowa bo nie podobał się Radzie rodziców, dyrektor z Czarnego Lasu…itd. Takie czasy nastały i hołota decyduje i szarogęsi sie tam gdzie nie powinna . Za moich czasów szkołą rządził dyrektor, a nie rodzice z wójtem. Każdy niech zajmie się swoją pracą a nie biciem piany , straszeniem i pokazywaniem kto silniejszy. Czym wiekszy prostak tym głośniej krzyczy. To jest szkoła ludzie a nie targowisko!Na to patrzą dzieci , które potem nie maja za grosz szacunku do tych co ich uczą ale i do tych co ich wychowują.

  17
  16
 32. Karol pisze:

  Niedługo bedą uczyc w szkołach Ukrainki, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał przyjsc ucYc na wieś. Starzy nauczyciele jakos dociągną bo muszą a potem nikt z młodych do takiej roboty co go jedna mamusia z drugą błotem obrzucają i orzybiegają na skargi do wójta (bo ocena nie ta, bo pani podniosła głos), nie przyjdzie. Takie mądre to trzeba załatwić nauczanie domowe i uczyc 🙂 Wspomnę tylko , ze w Radostkowie tez było podobnie. Super czasy!

  6
  2
 33. P. pisze:

  No w naszej szkole np. najwiecej szaleją te co ich dzieci majà inny okręg szkolny. Ale wójta znają , kasę mają,wiec sobie pozwalają. W takiej lubojnie by sobie nie poszalaly . Każdy niech w swojej wsi miesza. Tyle w temacie.

  8
  9
 34. Monika pisze:

  Prawda jest taka że za poprzedniej władzy to część nauczycieli panoszyła się w szkołach bo mieli poparcie a pozostali nauczyciele za nich robili wiele rzeczy.Za te 19 godzin w tygodniu i za wynagrodzenie na które inni ludzie pracują 40 godzin to lepiej powinni się zabrać do pracy.Teraz rodzice są świadomi i przynajmniej chcą zrobić coś dla szkoły tej czy innej i powinno im się za to dziękować bo to ich prywatny czas i często dokładają do tego wszystkiego swoje pieniądze.Dyrektorem się bywa a nauczycielem i pedagogiem jest .Z tego co wiem to rodzice w Radostkowie ,Kocinie,Mykanowie , Broniszewie ,Cykarzewie czy Lubojnie naprawdę działają i zrobili bardzo dużo dla tych szkół a najwięcej gadają Ci Co nic nie robią a stoją tylko po parkingach i obgadują.Rodzice pamiętajcie nie wszyscy nauczyciele są przeciwko Wam

  15
  3
 35. Krzysiek pisze:

  Wierzchowisko naprawdę i tak nie może narzekać bo taki Broniszew,Kocin i Mykanów dopiero teraz widać, że się dźwigają po latach zaniedbania a to zasługa nowych Dyrektorów i Rodziców.

  12
  3
  • Rob pisze:

   Co ty chrzanisz człowieku? Za dyrektora Mądrzyka wszystko było super w Broniszewie . To on wyremontował i skomputeryzował szkole. Nowy przyszedł na gotowe. Skończyłem tam szkole i złego słowa nie powiem na nauczycieli czy dyrektora.

   7
   5
   • Hahahahaha pisze:

    Dobre sobie… Co do Mykanowa to najwięcej się działo za dyrektora Organy osobiście skończyłem ta szkole teraz chodzą moje dzieci i takiej pożal się Boże dyrektorki to jeszcze tu nie…. Obrońca że dyche się znalazł jak się nie ma doczynienia że szkoła od wewnątrz to proszę głosu nie zabierać!

    2
    4
  • Majka pisze:

   Świadomi rodzice ? dobre. No tak, teraz wystarczy obwiesić sie złotem , wyfryzowac, podjechać dobrym autem , wejść do szkoły i robić z gęby cholewę ….nowi rodzice, Bez kultury, taktu i wychowania. Sami sie mało wykształciliście to i leczycie swoje kompleksy kosztem dzieci.

   9
   9
   • Krzysiek pisze:

    To Pani ma kompleksy pisząc coś takiego.Może najpierw warto sprawdzić wykształcenie Rodziców a nie zazdrościć.Każdy ma takie same ręce do pracy tylko niektórym się nie chce pracować.Proszę spojrzeć także na samochody nauczycieli jakimi furami jeżdżą .Każdy ma prawo .O gustach się nie dyskutuje.Radzę zakasać rękawy i pomagać bo to dla Pani także dzieci.Szkołę mamy niezbyt dużą więc będzie widać.

    7
    3
    • Pan B pisze:

     Furami jeżdżą nauczycielki które mają zaradnym mężów . Nauczyciele męskiej płci już furami się nie rozbijają. Wszyscy zarabiają tak samo.Co do rodziców. Kiedy moje dzieci uczyły sie w podstawówce, moim obowiązkiem było pójść na wywiadówkę i przypilnować żeby miało dziecko odrobione lekcje. Teraz z tego co słyszę, obowiązkiem rodzica jest decydowac jakiego koloru będzie klasa , jak nauczyciel ma uczyc i generalnie żeby robił to co rodzic zasugeruje i na co wyłoży poeniadze. To wina dyrektorów chyba. Bo pozwalają na to . Ciesze sie ze mam duże dzieci. Ot co

     13
     2
 36. Monika pisze:

  Lepiej skończyć te dyskusje bo każda szkoła rządzi się innymi prawami a wiadomo że im dzieci więcej to i rodziców więcej do pomocy .Musi być symbioza nauczyciel -rodzic -dziecko.
  Najważniejsze aby rodzice nie przeszkadzali tym rodzicom i nauczycielom którzy chcą odnowy jakiejkolwiek szkoły i tym którzy faktycznie pomagają a nie tylko pusto gadają

  12
 37. Jan pisze:

  Też myślę, że pora zakończyć ten temat. Rodzice obrażają się na nauczycieli, nauczyciele na rodziców. Nic z tego dobrego nie będzie. Refleksja jaka nasuwa mi się po literataurze artykułu i umieszczonych pod nim postów wskazuje, że odgórne sterowanie nie przynosi dobrych efektów. Konfliktuje strony i je rani. Szkoła jest dobrem wspólnym.

  17
  1
 38. Iza Wasiak pisze:

  Proszę redakcję o kontakt ze mną ….

 39. Dorota Stępień pisze:

  Czytając Wasze komentarze, zastanawiam się jak to się stało, że Wójt przeszedł kolejny raz w wyborach. Próbuje usunąć dobrą Dyrektorke, tylko dlatego, że mu nie ,,lezy,, a w Czarnym Lesie dyrektorka SP uprawiając prywatny folwark, nadal kest mimo podjętych działań. Dziwne, mieszkam tu 6 lat, trochę mało ale i tak rozwiklam te zagadkę, z pomocą dziennikarzy i prokuratury.

 40. Sebastian Stępień pisze:

  A ja ci w tym pomogę damy radę kochanie ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *