zachmurzenie duże
20°
20°
piątek
Reklama
fot. ŚlUW
W Lubojence otwarto schroniska dla bezdomnych
16 stycznia 2019 r. | 13:42
0

W Lubojence został otwarty trzeci budynek schroniska dla bezdomnych, prowadzony przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy AGAPE. W uroczystości uczestniczył wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. Poświecenia budynku dokonał Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski, który wygłosił do zebranych katechezę o Bożym Narodzeniu.

– Sens ma każdy człowiek tylko musi go odnaleźć przy takich czy innych uwarunkowaniach swojego życia, o których wy dobrze wiecie, i które potwierdzacie swoją historią i swoim dramatem. Od tego momentu czyli wejścia Syna Bożego w ludzką historię, żadna ludzka historia nie jest pozbawiona sensu – podkreślił Arcybiskup.

Wicewojewoda życzył pracownikom i mieszkańcom zdrowia i błogosławieństwa Bożego na nowy rok, a także realizacji w ich drodze życiowej.

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy AGAPE od 20 lat prowadzi Schronisko dla Bezdomnych w Lubojence. W placówce, która niegdyś była koszarami ZOMO, obecnie znajdują się 4 budynki. Pomoc w trudnej sytuacji bezdomności znajduje około 110 osób. W wyremontowanym budynku już zakwaterowanych zostało 15 osób, docelowo ma ich tam zamieszkać 30. Mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje z łazienką, kuchnia, jadalnia, świetlica i pralnia. /ŚlUW/

fot. ŚlUW

fot. ŚlUW

fot. ŚlUWDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *