zachmurzenie duże
21°
21°
niedziela
Reklama
UG Mykanów
Uczniowie SP w Wierzchowisku wygrali ogólnopolski konkurs żywieniowy!
16 maja 2017 r. | 12:34
5

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Wierzchowisku zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem". Zespół Czereśniowy sad klas II i III był bezkonkurencyjny i wygrał konkurs organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.

Na stronie UG Mykanów możemy poczytać nieco więcej na temat tego projektu. Uczniowie zespołu „Czereśniowy sad” wymyślili i wykonali w kilkuosobowych grupach maskotki WODOLUBKA. Była to postać zabawna i oryginalna „co o zdrowie swoje dba i wodę pije co dnia”. W małych grupach dzieci wykonały prace płaskie i przestrzenne z połączenia różnych materiałów.

Na forum klasy i szkoły uczniowie przedstawili z pomocą Wodolubka kampanię reklamującą picie wody. Były to hasła i rymowanki, plakaty, piosenki oraz układy taneczne. O jej sukcesie może świadczyć fakt , że nasi wychowankowie teraz częściej przynoszą do szkoły wodę niż słodkie napoje. Woda po prostu stała się cool.

Grupa „Czereśniowy sad” wystawiła teatrzyk, który opowiadał o zaletach owoców i warzyw, zachęcając do ich jedzenia. Uczniowie podzieleni na trzy zespoły postanowili, że zrealizują przedstawienie pod hasłem „BITWA NA WITAMINY”, czyli sporu warzyw i owoców o to, które z nich są ważniejsze dla zdrowia. Uczniowie z pomocą nauczycieli rozdzielili między siebie zadania, doskonalili swoje umiejętności aktorskie na próbach i pomagali w tworzeniu dekoracji. Samodzielnie lub z rodzicami przygotowali kolorowe stroje, rekwizyty oraz tworzyli niektóre wierszyki i zagadki. Na przedstawienie przybyli wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Teatrzyk w zabawny sposób promował zdrowe odżywianie się i picie wody. Uczniowie w ten sposób przekazali swoją wiedzę całej społeczności szkolnej i zachęcali do wspólnych działań.

Grupa „Czereśniowy sad” postanowiła również „podejść do wody” empirycznie i 28 lutego wraz z uczniami starszych klas zwiedzała Planetarium w Częstochowie. Film „Lodowe Krainy”, obejrzany w kinie sferycznym, pokazywał delikatną równowagę między wodą, lodem i organizmami żywymi. Obraz przeniósł nas do obszarów podbiegunowych, ukazując ekosystemy, które tam funkcjonują i ich wpływ na przetrwanie człowieka.

Kolejnym działaniem na rzecz poszerzania wiadomości o wodzie była wycieczka do ujęcia wody pitnej w Wierzchowisku. Uczniowie obejrzeli prezentację pt. „Woda – drogocenne dobro”, z której dowiedzieli się między innymi o tym, że woda jest potrzebna do wytwarzania wszystkich produktów. Badali też jej właściwości, przeprowadzając doświadczenia. Zwiedzali między innymi stację usuwania z wody azotanów, oczyszczalnię ścieków i ozonownię.

UG Mykanów

UG Mykanów

UG Mykanów

UG Mykanów5 odpowiedzi na “Uczniowie SP w Wierzchowisku wygrali ogólnopolski konkurs żywieniowy!”

 1. Ryszard Plichcinski pisze:

  Serdeczne gratulacje z Australi przesylam. Informacje o sukcesie dotarly az do antypodow????????

 2. Gratuluję pisze:

  Brawo wy

 3. Super :) brawo SP w Wierzchowisku pisze:

  Super 🙂

 4. Super :) brawo SP w Wierzchowisku pisze:

  Super 🙂 brawo SP w Wierzchowisku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *