zachmurzenie duże
14°
14°
sobota
Reklama
BIP UG Mykanów
Termomodernizacja OSP Stary Cykarzew za blisko 800 tys. zł
11 sierpnia 2017 r. | 11:15
6

F.U.H. Dziedzicki z Konopisk zajmie się termomodernizacją budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Cykarzewie. Mimo iż oferta Dziedzickiego nie był najtańsza, Wójt postanowił wybrać jego propozycje cenową na kwotę 799 500 zł.

Dziedzicki okazał sie lepszy od firmy Włodar Wiesław Włodarczyk s.j. z Częstochowy, która zaoferowała 657 031,35 zł.

Poniżej informacja o wyborze najkorzystaniejszej oferty.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG Mykanów

 6 odpowiedzi na “Termomodernizacja OSP Stary Cykarzew za blisko 800 tys. zł”

 1. Wesley pisze:

  Czyli że tak…. Po pierwsze, gmina wybrała ofertę droższą o 150 tysiecy, bo jeden z ofetentów (ten tańszy), nie wyraził zgody na wydłużenie terminu rozpatrywania jego oferty… i trudno się dziwić, bo mamy pełnie sezonu budowlanego i wykonawcy nie czekają w boksach, czy gmina Mykanów się łaskawie zdecyduje. Więc jeśli szanowny wydział nie miał czasu na rozpatrzenie sprawy głupiego docieplenia remizy, My czyli mieszkańcy zapłacimy za to dodatkowe 150 tys. złotych. A po drugie… łacznie z zakupem nowego wozu dla OSP Cykarzew, to będzie już jakieś
  1 350 000 zł dofinansowania w tym roku budżetowym. Mam wrażenie że jak na hobbystyczną jednostkę OSP która nie jest w systemie ratowniczym, a tak na prawdę zajmuje się okazjonalnym gaszeniem traw i wyganianiem os, to delikatnie mówiąc za dużo. Powiem wprost … To przejaw skrajnej niegospodarności włodarzy gminy… Za bardzo się Państwo zapędzają w kupowaniu głosów członków OSP. Dlaczego mieszkańcy gminy mają płacić miliony na rzecz realizacji hobby kilkudziesięciu osób z tej czy innej wsi???!!!

  • Wyborca pisze:

   trafione w samo sedno

  • OSP Stary Cykarzew pisze:

   Jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Cykarzewie poczułam się urażona Pana wypowiedzią. Wynika z niej bowiem, że nie ma Pan wystarczających i dokładnych informacji co do działalności naszej jednostki. Postaram się więc wyjaśnić kilka kwestii. OD 2000r. jesteśmy wcieleni w szeregi Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Przynależność do tych struktur powoduje, że musimy spełniać szereg wymagań stawianych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia. Od pewnego czasu jako stan minimalny określa się posiadanie dwóch średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Zakup nowego samochodu był więc w tej sytuacji konieczny, abyśmy mogli dalej przynależeć do KSRG. Warto dodać również, że obecnie nasze auto bojowe to ponad 30-letni, wysłużony STAR 266. Czy widział Pan, aby Państwowa Straż Pożarna używała tak wyniszczonego sprzętu? Jestem przekonana, że nie. W związku z tym, dlaczego my jako jednostka, która mimo, że działa ochotniczo, ale bierze udział w takich samych akcjach jak zawodowcy – nie tylko gaszenie traw, ale również wypadki drogowe, pożary budynków i wiele innych, mająca odpowiednio wyszkolonych strażaków(m.in. w specjalistycznych kursach – ratownictwa technicznego, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, etc.), posiadająca odpowiednie umundurowanie i profesjonalny sprzęt, mamy nieść pomoc samochodem, który dla nas samych stanowi poważne zagrożenie? Bo uważa Pan to za zbędny wydatek? Zgadzam się, że jest to wysoki koszt, ale obecnie takie są właśnie ceny samochodów pożarniczych. Czy warto według Pana oszczędzać na bezpieczeństwie, zdrowiu, a może nawet i życiu mieszkańców naszej gminy i nie tylko? Czy zdaje sobie Pan sprawę, że w przypadku zagrożenia w naszym rejonie jesteśmy w stanie zareagować w kilka minut, podczas gdy najbliższa jednostka Państwowej Straży Pożarnej musi poświęcić min. 15 minut na sam dojazd. Czy wie Pan jak ta różnica zwiększa szanse na udzielenie skutecznej pomocy? Czy dalej uważa Pan nowy samochód za marnowanie majątku gminy? Mam nadzieję, że nie. Również w temacie termomodernizacji nie posiada Pan odpowiednich informacji. Zakres robót, które zostaną wykonane w ramach przetargu znacznie wykracza poza “docieplenie ścian”. Zapewne niejedna z osób, które czytają informacje o remoncie naszej strażnicy, nie była wewnątrz niej. Proszę wierzyć, że jest ona w bardzo złym stanie technicznym. Wspomnieć należy, że kwota, którą Pan podał – 1 350 000zł – nie będzie w całości pokrywana przez Gminę Mykanów. Większość zapewniona jest ze środków unijnych, WFOŚiGW, KGPSP oraz ZOSP RP.

 2. Mateo pisze:

  Gmina, która zadłuża sie na kilkanaście milionów zł w obligacjach, kupuje wozy strażackie po 700 tysięcy złotych!!???!!??? SKANDAL!

 3. Jam pisze:

  Trwa wielkie rozdawnictwo moi mili… a w centrum gminy jak g…. było tak i jest. Moze tak by pomyśleć o ściezkach rowerowych np. placach zabaw itd… czymś z czego skorzysta każdy.

 4. Ania pisze:

  Wystarczy przy następnych wyborach na wójta i radnych, wybrać ludzi młodych którzy mają małe dzieci i trochę szersze spojrzenie na wiele spraw. Za przeproszeniem Starsi pojęcia nie mają , bo dzieci już im dawno wyrosły. Brać przykład z Klomnic drodzy radni z wójtem na czele . Młodzież ma sie gdzie spotykać, dzieci gdzie bawić a starsi gdzie poćwiczyć o działalności Domu kultury nie mówiąc P.s siłka zewnętrzna nawet już w Borownie jest 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *