zachmurzenie duże
-1°
-1°
czwartek
Reklama
Świetlisty Radostków
02 grudnia 2022 r. | 10:42
0

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie w ramach akcji „Świetlisty powiat” odwiedzili wczoraj uczniów szkoły w Radostkowie. Policjanci przypomnieli najmłodszym użytkownikom dróg jak ważne jest przestrzeganie przepisów i dlaczego warto zadbać o swoją widoczność na drodze. Mundurowi opowiedzieli też o najczęstszych przyczynach zagubień dzieci i przestrzegli przed innymi zagrożeniami, które na nich czyhają.

Kampania profilaktyczno-edukacyjna częstochowskiej policji i starostwa powiatowego pod nazwą „Świetlisty powiat” zainaugurowana została pod koniec października. W ramach podjętych działań policjanci cyklicznie odwiedzają placówki oświatowe, by uczniowie zawsze bezpiecznie docierali do celu. Podczas spotkania mundurowi z częstochowskiej drogówki przekazują najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracając szczególną uwagę na ich widoczność. Oprócz garści przydatnych informacji, uczestnicy spotkań otrzymują również odblaski przekazane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Wszystko po to, by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, a więc piesi i rowerzyści byli bardziej widoczni, a zatem i bezpieczni na drodze. Profilaktycy z prewencji natomiast informują dzieci i młodzież o założeniach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”.

Niechroniony uczestniku ruchu drogowego pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od ciebie samego, dlatego przestrzegaj obowiązujących przepisów, kieruj się zasadą ograniczonego zaufania i noś odblaski.

Mając na uwadze niekorzystne warunki atmosferyczne apelujemy do pieszych i rowerzystów, by nie tylko po zmroku i poza obszarem zabudowanym nosili elementy odblaskowe, ale wszędzie i o każdej porze dnia dbali o swoją widoczność. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *