pochmurnie
piątek
Reklama
fot. OSP Borowno
Remont garażu bez udziału Wójta!
07 lutego 2018 r. | 11:04
5

OSP Borowno poinformowało, że pozyskało pieniądze na remont garażu. Pieniądze te udało się zdobyć bez udziału Wójta Gminy Mykanów, który w ostatnim czasie nie jest zbyt pozytywnie nastawiony do tej jednostki. Druhom z Borowna udało się pozyskać aż 30 000 zł z funduszu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Komunikat z fanpage OSP Borowno z facebooka znajdziecie poniżej.

Pod koniec 2017 roku staraniem wszystkich członków OSP Borowno udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 30 000 zł z funduszów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby otrzymać powyższą kwotę musieliśmy posiadać 2500 zł wkładu własnego, wypracowanego społecznie przez naszych ratowników oraz mieszkańców naszego sołectwa, którzy pomagają nam kiedy tylko mają taką możliwość. Zdobyte środki były przeznaczone konkretnie na remont garażu, aby poprawić sprawność bojową naszej jednostki, prace wykonywane były na szerokim froncie, wykonaliśmy nową wylewkę przemysłową, zamontowaliśmy alarm, wymieniliśmy instalacje elektryczną i hydrauliczna oraz oświetlenie energooszczędne typu LED. Położyliśmy płytki i pomalowaliśmy ściany oraz sufit.

Następnym etapem prac było wyremontowanie pomieszczenia, które przeznaczone jest dla naszego Koła Gospodyń Wiejskich '' Borowianki ''.  Podczas prac odświeżyliśmy ściany, wymieniliśmy oświetlenie na energooszczędne. Został wykonany sufit podwieszany z płyt karton-gips Zamontowaliśmy również kominek, był to jedyny sposób na oszczędne ogrzewanie tego pomieszczenia w okresie zimowym, zakupiliśmy też konsole do gier oraz telewizor.

Podsumowując:
Wszystkie środki finansowe z jakich korzystaliśmy pochodziły z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków własnych Ochotniczej Straży Pożarnej w Borownie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w prace na rzecz naszej jednostki

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

fot. OSP Borowno

 5 odpowiedzi na “Remont garażu bez udziału Wójta!”

 1. McEnroe pisze:

  Petarda Panowie! Gratulacje
  I do tego “Borowianki” mają gdzie na konsoli pogiercować 🙂

 2. Wyborca pisze:

  Brawo panowie! Da się bez wójta? Da się!

  1
  1
 3. jankovalsky pisze:

  Brawo WY!

 4. Ja pisze:

  Prace te miały zostać wykonane przy okazji termomodernizacji remizy OSP w 2018 r., można to sprawdzić na stronie http://www.mykanow.4bip.pl. Szkoda tych pieniędzy, które zostały zmarnowane. Ciekawe, kto w OSP Borowno za to odpowie.

  • Tyf pool pisze:

   O to super informacja dla strażaków z Borowna, bo z tego co wiem mają nie tylko ten jeden już wyremontowany garaż w remizie.
   Czyli dzięki termomodernizacji będą mieć zrobiony i ten drugi, ale super !
   To trzeba będzie chwilkę zaczekać aby to sprawdzić, żeby tylko inwestor – gmina nie zapomniała tego dopilnować bo inaczej mogliby zmarnować pozyskane pieniądze, a wtedy wiadomo kto za to odpowie ? 😉

   3
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *