zachmurzenie duże
11°
11°
piątek
Reklama
fot. Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Przy DW483 w Kokawie będzie wybudowana sygnalizacja świetlna!
01 grudnia 2021 r. | 10:47
0

Zarząd Województwa Śląskiego podpisał porozumienie z Zarządem Powiatu Częstochowskiego w sprawie powierzenia Powiatowi Częstochowskiemu prowadzenia zadania pn.: „Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 483 (ul. Jesionowa) z DP 1025 S (ul. Kopernika i ul. Słowackiego) w m. Kokawa w gminie Mykanów.

Zakres rzeczowy określonego w ust. 1 zadania obejmuje:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla potrzeb budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 483 (ul. Jesionowa) z DP 1025 S (ul. Kopernika i ul. Słowackiego) w m. Kokawa w gminie Mykanów wraz z uzgodnieniami, opiniami i pozwoleniami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę (dokonania zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia) dla zamierzenia budowlanego będącego przedmiotem porozumienia; 2) przygotowanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej do regulacji stanu własności istniejącego pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 483 na odcinku objętym porozumieniem o którym mowa w ust. 1;
3) budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 483 (ul. Jesionowa) z DP 1025 S (ul. Kopernika i ul. Słowackiego) w m. Kokawa w gminie Mykanów w oparciu o dokumentację, o której mowa w pkt 1) i 2).

Szacunkowy koszt budowy sygnalizacji wynosi 400 000 zł. Inwestycja ta ma zakończyć się do 13 grudnia 2023 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *