zachmurzenie duże
14°
14°
poniedziałek
Reklama
Policja poszukuje świadków wypadku w Wierzchowisku
08 września 2021 r. | 17:04
0

Komenda Miejska Policji w Częstochowie prowadzi dochodzenie w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło 7 września w Wierzchowisku. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący pojazdem (prawdopodobnie marki Volvo) podczas manewru wyprzedzania 28-letniego rowerzysty nie zachował bezpiecznej odległości i doprowadził do zderzenia, a następnie oddalił się w kierunku Częstochowy. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami kręgosłupa trafił do szpitala. Prosimy osoby, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy oraz przebiegu zdarzenia o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie dzwoniąc pod numer telefonu 47 85 812 80, 47 85 812 55 lub 997.

Do zdarzenia doszło 7 września 2021 roku (wtorek) na drodze wojewódzkiej numer 483 w Kolonii Wierzchowisko. Około godziny 5.30 na 87,4 kilometrze drogi doszło tam do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. W wyniku zderzenia z pojazdem kierujący jednośladem doznał obrażeń kręgosłupa i trafił do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący - prawdopodobnie czarnym volvo - jadąc w kierunku Częstochowy nie zachował bezpiecznej odległości od wyprzedzanego rowerzysty i bocznym lusterkiem doprowadził do zderzenia. Rowerzysta doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala z urazem kręgosłupa, a po kierującym samochodem zostało na miejscu tylko urwane lusterko. Sprawca wypadku oddalił się w kierunku Częstochowy nie zatrzymując pojazdu i nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Prosimy osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zdarzeniu lub mają nagrania z videorejestratorów w swoich samochodach o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dzwoniąc pod numer telefonu 47 85 812 80, 47 85 812 55 lub 997. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *