zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
fot. Przedszkole Mykanów facebook
Godzinowy problem Przedszkola w Mykanowie
03 października 2017 r. | 11:19
4

Wielkie oburzenie wśród Mieszkańców - rodziców z Mykanowa. Przedszkole w Mykanowie w czwartki i piątki skróciło godziny swojej pracy, mimo iż jeszcze na początku września deklarowało, że przez cały tydzień będzie pracować do godz. 16:30.

W czwartki i w piątki przedszkole ma pracować tylko do godz. 16:00. To wielki problem dla rodziców pracujących do 16, gdyż nie zdążą odebrać swoich dzieci z przedszkola.

Wszystko podobno ze względu na cięcie kosztów, gdyż ta placówka ma ograniczony budżet.

Dostałem w tej sprawie informację od jednego z rodziców. Treść znajdziecie poniżej.

Witam ,

Proszę o nagłośnienie sprawy skrócenia godzin pracy przedszkola w Mykanowie w czwartki i piątki do 16 00. Wcześniej przedszkole pracowało we wszystkie dni tygodnia do 16 30.

Z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego rodzice podpisywali umowy na świadczenie usług przedszkola w godzinach 6 30-16 30 w ubiegłym tygodniu została wywieszona informacja ,że w czwartki oraz piątki godziny zostają skrócone.

-pod wywieszoną informacją nikt się nie raczył podpisać tak więc formalnie nie wiadomo czyja jest to decyzja

-wielu rodziców z uwagi na godziny pracy w umowie deklarowało ,że dziecko będzie w przedszkolu do 16 30. Dodatkowo trwające obecnie remonty i wzmożony ruch na drogach szczególnie w piątki powoduje iż rodzice pracujący np. w Częstochowie fizycznie mają problem aby zdążyć przed godz.16 00

-decyzja ta nie była w żaden sposób przedmiotem konsultacji z rodzicami dzieci a była ku temu okazja gdyż jak co roku na początku września odbyło się spotkanie organizacyjne z rodzicami.

-nieoficjalnie krąży informacja ,że taki stan rzeczy jest spowodowany względami finansowymi.

Przypomnę jeszcze tylko ,że kilka lat temu wydłużono pracę przedszkola na prośbę rodziców. Przesyłam również zdjęcie informacji jaka została wywieszona z przedszkolu oraz wycinek z umowy.

Panie Wójcie, co Pan na to? Może warto interweniować w tej sprawie?

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Godzinowy problem Przedszkola w Mykanowie”

 1. JacekK pisze:

  na premie dla urzędasów kasa jest a na opiekę nad dzieci nie ma?

 2. adik pisze:

  heh wielkie mi halo tylko pół godziny co za marny dziennikarzyna

 3. Wyborca pisze:

  Bardzo dobrze że pan to poruszył. Niech Pomada wie, że tak nie wolno!

 4. Nieczytelnik pisze:

  Mały “drobiazg”- czy rodzice tych dzieci które stanowią tło wyrazili zgodę na publikację wizerunku??? Acha, proszę usunąć te rewelacje, bo prośba jednego rodzica została spełniona i przedszkole działa po staremu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *