zachmurzenie duże
17°
17°
piątek
Reklama
fot. MPK Częstochowa
Linia MPK nr 13 przedłużona do Wierzchowiska!
27 stycznia 2020 r. | 11:26
25

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poinformował, że od 1 lutego 2020 roku nastąpi wydłużenie części kursów linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska. Rozkład jazdy linii nr 13 ulega znaczącym zmianom we wszystkie dni tygodnia na całej trasie, a godziny i liczba kursów wydłużonych do Wierzchowiska zostały ustalone z Gminą Mykanów.

nowe przystanki będą znajdować się w następujących miejscach:
KIEDRZYN III (w pobliżu skrzyżowania ulicy Ludowej z Jemiołową);
WOLA KIEDRZYŃSKA (przy skrzyżowaniu DW483 z drogą prowadzącą do Wierzchowiska);
WIERZCHOWISKO – DŁUGA I (przy ul. Długiej w Wierzchowisku);
WIERZCHOWISKO – DŁUGA II (przy ul. Długiej w Wierzchowisku);
WIERZCHOWISKO (pętla przy szkole w Wierzchowisku).

Na całej długości nowego odcinka trasy linii nr 13 będzie obowiązywać miejska taryfa biletowa.25 odpowiedzi na “Linia MPK nr 13 przedłużona do Wierzchowiska!”

 1. obywatel pisze:

  Wszystko fajnie tylko jeszcze ile gmina musiała wyłożyć skoro zgodzili się na warunki mpk a na pks to już kręcili nosem

  2
  6
 2. Bodzio pisze:

  Bo PKS bankrutuje i PKS zostal sprzedany i dlatego mpk daje tam autobus pks zadko tam jedzi

  3
  1
 3. a pisze:

  A co z komunikacją reszty gminy, o ile pamiętam to autobus MPK jeździł ale do Lubojny czy Lubojenki a nie do Wierzchowiska. Jestem oburzona,

  14
  5
  • Ginek pisze:

   1. Za MPK będą płacić pewnie miedzy 50000 a 90000 zł miesiac
   2. Pks miał dotację ale 2 lata temu i to przez 3 miesiące. Zadnej innej nie dostał od gminy. Z tego co kiedyś było na zebraniu w GOK to PKS chciał 30000- 40000 zł miesiac doplaty za obslugę gminy w tygodniu od 4.30 do 23.30 plus to co ewentualnie w weekend.
   3. Z transmisji z rady gminy wynika ze są rozmowy z GTV. za 100000 zł miesiac ma dowozic do Lubojny. Od Lubojny pewnie bedzie jedna linia do Czewy.

  • Ob pisze:

   Mnie osobiście cieszy, że chociaż tyle zrobiono dla poprawienia komunikacji z miastem, chociaż na Wierzchowisku nie mieszkam i dalej pewnie będę spacerować na nogach. Autobus oczywiście powinien jeździć dalej, do Lubojenki chociażby. Słyszy się jednak ostatnio o rozmowach w sprawie autobusów podmiejskich, dlatego proponuję, żebyśmy jako mieszkanki i mieszkańcy chociażby w formie emailowej lub telefonicznej przypomnieli osobom decyzyjnym, żeby się za to zabrali. To co się tu przez lata wydarzyło w kwestii wykluczenia komunikacyjnego to jest dosłowna tragedia, o braku chodnika, oświetlenia i ścieżek rowerowych nie wspominając.

   7
   1
  • Mieszkaniec pisze:

   Do Wierzchowiska PKS nie wjezdzaly juz wogole. Większość ludzi musiała chodzić na MPK nr 25 ok 2-3km w zależności z której części Wierzchowiska. Bardzo dziękujemy za inicjatywę Panie Wójcie.

   3
   2
   • git pisze:

    9 razy czyli prawie wcale 🙂

    1
    3
    • Edyta pisze:

     To, że są na rozkładzie nie oznacza, że kursują. Kierowcy, przez remont drogi do Mykanowa, nie wjeżdżali bo mieli opóźnienia, a ich to guzik obchodzi. PKS po 7 rano nigdy nie wjeżdża, pan kierowca ponoć prywatny przewoźnik dla PKSu, nie wjeżdża od września ponieważ to dwa km i “prezes PKSu mu pozwolił nie wjeżdżać”.

     2
     1
 4. mieszkaniec pisze:

  Nasi radni nic innego nie robią tylko spotykają się na sesji rady gminy i głosują następne kredyty . ?

  3
  3
  • Dora pisze:

   Jedynym którego by to obeszło to były radny Mykanowa. Szkoda, Wielka, bo tylko On się takimi sprawami interesował i miał coś do powiedzenia. Obecny tego problemu nie ma, bo mieszka w mieście.

   3
   2
 5. Edyta pisze:

  Bardzo dobra decyzja, po co inwestować w coś co od lat nie działa i uzdrawiać sytuację. Z pksem był problem od zawsze, a ogłoszenie upadłości na pewno nie poprawi sytuacji.

 6. git pisze:

  To nie jest inwestycja tylko zapłata za komunikację. Nikt do Mykanowa nie chce jeździć za darmo, ale na PKS wielce obrażeni. Dajcie tej firmie połowę tego co inni żądają i zobaczymy jak wtedy będą jeździć. A w GTV warto inwestować???

 7. Anna pisze:

  A co z reszta gminy?
  Już kiedyś pisałam, że w czasach gdy moi rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce na wieś, jedną z kluczowych “za” był MPK dojeżdżający na wsie w gminie, bardzo szybko po osiedleniu się w gm. Mykanów MKP przestało dojeżdżać, bilety PKS zawsze były droższe od biletów MPK, nawet tych linii podmiejskich, inni przewoźnicy nie zapewnią takiego komfortu podróży jak MPK bo jeżdżą busami, w który z dzieckiem z wózkiem się nie wejdzie! osoby starsze mają problem z wsiadaniem i wysiadaniem z takiego busa, o osobach niepełnosprawnych nawet nie wspomnę, niedawno widziałam jak pewien pan o kulach usiłował wsiąść do takowego busa z mizernym skutkiem. dobrze że dwóch młodych mężczyzn mu pomogło, wejścia do autobusów normalnych gabarytów są znacznie większe!
  Niedawno wybrałam się transportem publicznym do Olsztyna, z mojej wsi która jest 3 km od granicy miasta a 10 od centrum zapłaciłam za PKS 4,40zł potem za linie podmiejską 3,50zł… do tego PKS był opóźniony 25 minut… kierowca na moje pytanie czemu aż takie spóźnienie, odpowiedział “niech sie pani cieszy że wogóle jedzie” tak że tego XXI wiek…

 8. Bezradny pisze:

  Wystarczy spojrzeć na rozkład:

  https://imgur.com/Mm9pUdT

  Od 16 w sobotę do poniedziałku rana nic nie kursuje, 21 wiek…

 9. Anna pisze:

  Ale to nie tylko do Wierzchowiska w weekend nie da się dojechać/wyjechać, reszta gminy też jest “uziemiona”
  Dlatego uważam że MPK powinno dojeżdżać do miejscowości Mykanów przez Wierzchowsko Lubojnę i Lubojenkę, najlepiej druga linia przez Czarny Las i Kokawę. Wierzchowisko i tak stosunkowo ma blisko przystanki MPK linii 25. W ogóle to super że COKOLWIEK się ruszyło w sprawie komunikacji publicznej w gminie…

 10. Anna pisze:

  Tylko że PKS jest bankrutem, od lat są niewypłacalni dlatego kierowcy od nich zaczęli odchodzić bo pracowali za darmo… to nie jest tak że nagle ogłosili upadłość. Nie tylko gmina Mykanów która swoją komunikację miejską od lat opierała na PKS została niemal bez transportu publicznego.

 11. nie-hula pisze:

  Jestem za petycją. Choć taka już parę lat temu była akurat odnośnie przedłużenia 13stki i nawet zaproponowane zostały dwa warianty przejazdu linii oraz oszacowane przez MPK koszty, lecz ówczesny wójt orzekł, że gmina nie ma funduszy. Także to doskonały argument, żeby wszystko udusić. Ale bez prób i nacisków nigdy nigdzie się nie dojdzie, a władzom zostanie argument, że “nic nie wiedziały, obywatele nie zgłaszali zainteresowania…”.

 12. pieszy pisze:

  Autobusu jak nie było tak nie ma, a może wcale jednak nie będzie jeździł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *