słabe opady deszczu
14°
14°
środa
Reklama
foto by biuro-inzynierskie.com
Dni otwarte ujęcia wody Wierzchowisko
21 sierpnia 2018 r. | 10:41
0

Od 30 do 31 sierpnia br. w godzinach od 11:00 do 18:00 oraz 1 września (w sobotę) w godz. od 9:00 do 14:00, w ramach Światowego Tygodnia Wody, będzie można zwiedzać ujęcie wody WIERZCHOWISKO przy ul. Zielonej 9/21 w Kolonii Wierzchowisko. Przedsiębiorstwo umożliwi także udział w akcji osobom, które nie posiadają własnego środka transportu.

Ujęcie Wierzchowisko to najstarsze, funkcjonujące już od 1928r., ujęcie wody oraz jedno z czterech głównych ujęć eksploatowanych przez Przedsiębiorstwo. W ujęciu tym zastosowana została technologia usuwania azotanów na drodze biologicznej denitryfikacji. Jest to jedyne ujęcie wody w Polsce, w którym zastosowano taką technologię uzdatniania wody.

Ponadto w siedzibie Przedsiębiorstwa (w Biurze Obsługi Klienta), każdy zainteresowany będzie mógł, przy pomocy pracowników Przedsiębiorstwa, wziąć udział w badaniu ankietowym określającym tzw. indywidualny ślad wodny (ang. „Water Footprint”), który to ślad obejmuje swoim zakresem nie tylko bezpośrednie, ale także pośrednie zużycie wody. Określenie śladuDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *