bezchmurnie
17°
17°
środa
Reklama
Najbezpieczniejsze gospodarstwo w regionie częstochowskim jest w Mykanowie!
24 maja 2019 r. | 08:09
0

W 2019, w konkursie Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, za najbezpieczniejsze gospodarstwo w regionie częstochowskim uznano gospodarstwo Państwa Emilii i Dariusza Płuszków z Mykanowa, w gminie Mykanów, w powiecie częstochowskim.

Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda.

Państwo Emilia i Dariusz Płuszkowie, prowadzą gospodarstwo o profilu roślinnym na powierzchni 220 hektarów. Uprawiają pszenicę, rzepak, jęczmień, kukurydzę, łubin. Na park maszynowy składa się 5 ciągników, 8 przyczep, 2 pługi, agregat uprawowo-siewny, opryskiwacz, 2 kombajny zbożowe, samochód ciężarowy. To gospodarstwo wielopokoleniowe. W gospodarstwie pracują Państwo Płuszkowie oraz ich dzieci a także rodzice Pana Dariusza.

Drugie miejsce przyznano Państwu Alinie i Bogdanowi Chudaszkom z miejscowości Łobodno w gminie Kłobuck, powiecie kłobuckim.

Na trzecim miejscu sklasyfikowano gospodarstwo Państwa Eweliny i Sebastiana Stańczyków, z Białej Błotnej, w gminie Kroczyce, powiat zawierciański.

Postanowiono wyróżnić za udział gospodarstwa: państwa Joanny i Jacka Osadników – z miejscowości Piasek, w gminie Woźniki, powiat lubliniecki oraz Grzegorza Barana – w miejscowości Grabiec, gmina Szczekociny, powiat zawierciański.

Zgodnie z regulaminem Konkursu, trzy najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne z tych eliminacji będą reprezentować region w wojewódzkim etapie XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 2019. Finał wojewódzki odbędzie się 10 czerwca o godzinie 12.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Jego zwycięzca reprezentował będzie województwo śląskie w centralnym finale, podczas największej rolniczej wystawy plenerowej w Europie – AgroShow w Bednarach pod Poznaniem. Główną nagrodą centralnego etapu jest ciągnik rolniczy ufundowany przez Prezesa KRUS.

Wszyscy uczestnicy, w tym wyróżnieni, otrzymali cenne nagrody, w postaci sprzętu elektrycznego, zestawy upominkowe. Nagrodzeni - dodatkowo markowe zestawy narzędziowe, sprzęty gospodarstwa domowego, bądź markowy sprzęt elektryczny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *