zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
foto by PKS Częstochowa
Wójt nie złożył wniosku. Gmina straciła szansę na dofinansowanie transportu PKS Częstochowa!
09 września 2019 r. | 10:34
16

Mimo trwającego kryzysu komunikacyjnego na terenie gminy Mykanów i wcześniejszych rozmów oraz zapowiedzi, że transport na terenie gminy będzie wykonywany przez PKS Częstochowa, Wójt Dariusz Pomada nie wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie z budżetu państwa z tzw. funduszu rozwoju przewozów autobusowych, dzięki któremu gmina zyskała by wsparcie finansowe w wysokości ok. 200 000 zł rocznie na transport publiczny. Wójt również nie był zainteresowany współpracą z Gminnym Zakładem Komunikacyjnym w Rędzinach.

Przypominam, że rząd dofinansowuje transport użyteczności publicznej w wysokości 1 zł od 1 wozokilometra. Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i takich, na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Z naszego regionu wniosek o wsparcie z funduszu złożyła m.in. gmina Olsztyn.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Wójt nie złożył wniosku. Gmina straciła szansę na dofinansowanie transportu PKS Częstochowa!”

 1. Karol pisze:

  Że przepraszam co takiego?!?!?!?!

  9
  4
 2. koma pisze:

  pewnie wexmie kolejny kredyt i zaplaci za pks

  19
  4
 3. Ja pisze:

  Kogo ma Wójt dofinansować?? Upadający PKS?? Żadne pieniądze tej sytuacji nie zmienią. PKS nie ma autobusów,a jak ma to w totalnej ruinie, nie ma kierowców,nie ma pomysłu jak wybrnąć z kryzysu. Może Pan Paweł napisze o kondycji PKS-u?? O uchybieniach, o dyrektorach, o złym zarządzaniu?? To jest dopiero ciekawy temat.

  11
  • AlterEgo pisze:

   A Ty w ogóle umiesz czytać ze zrozumieniem ? Dofinansowanie nie pochodzi od wójta tylko z budżetu Państwa . Wystarczy rękę wyciągnąć . Wójt ani gmina nic na tym nie traci .

   10
   3
   • Ja pisze:

    Jak dostaniesz dofinansowanie to musisz się z niego rozliczyć, ale widac nie masz o tym pojecia . Polityka PIS wyciagać ręce i brać,brać,brać…

    • TYLIN-KUŻNICA LECHOWA -CZARNY LAS-MYKANÓW pisze:

     TRACI I TO DUŻO BO TEŻ MUSI PARTYCYPOWAĆ W KOSZTACH I TO NIE MAŁYCH LEPIEJ PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ NA INFRASTRUKTURĘ GMINY JAK NP CHODNIKI CZY OGRÓDKI DO REKREACJI

 4. FK pisze:

  Przecież to jest artykuł od smeli parę lat temu tylko letko zieniony

  4
  2
 5. uczen pisze:

  przecież my jesteśmy najbardziej zadłużeni w powiecie i jak są pieniądze do wzięcia to trzeba brać. czym my mamy jeździć???

  23
  2
 6. Obcy pisze:

  Najważniejsze że Panu Wojtkowi wczoraj na dozynkach w Rybnej darmowa kiełbaska smakowała, aż mu się uszly trzesly 🙂

  20
  5
 7. rosyjski rower pisze:

  Artykuł kopiuj- wklej …. na Mstowie pisze to samo ….

  4
  1
 8. KKK pisze:

  Wójt nie jadł kiełbasy tylko karczek bo był pyszny.Może warto dowiedzieć się dlaczego nie podpisał.

  2
  1
 9. obywatel pisze:

  Wójtowie mają gdzieś swoich obywateli, ważne zeby im było dobrze,

  1
  3
 10. MykToMy pisze:

  Ludzie, poczytajcie proszę trochę te rozporządzenia i trochę o nich.
  Sprawdźcie, kto może składać wnioski i o co.
  Zobaczcie, które gminy złożyły wnioski a ile nie.

 11. TYLIN-KUŻNICA LECHOWA -CZARNY LAS-MYKANÓW pisze:

  BARDZO DOBRA DECYZJA NIECH GIŻYŃSKI PŁACI JAK ROZWALIŁ PEKAES A TAK TO PO CO PKS MOŻNA ZORGANIZOWAĆ BUSY JAK W BLACHOWNI NIŻSZY KOSZT I ELEACKO MOŻNA WSZĘDZIE DOJECHAĆ

  • Ginek pisze:

   Gmina wyłoży ze 2 mln na rok i będzie jak w Blachowni. Chętni żeby to zrobić tylko czekają. Tylko czy znajdzie się kasa….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *