zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Wójt najbardziej zadłużonej gminy w powiecie zarobił blisko 160 tys. zł w 11 miesięcy!
05 czerwca 2019 r. | 09:28
14

57-letni Wójt Dariusz Pomada jest najlepiej zarabiającym wójtem w powiecie częstochowskim, mimo iż gmina Mykanów jest najbardziej zadłużoną gminą w powiecie. Pomada posiada 40 000 zł i 9000 euro oszczędności. Jest współwłaścicielem domu za 500 000 zł i domu drewnianego o pow. 60m2 o wartości 10 000 zł, jak również działki ogrodniczej o wartości 500 000 zł. Wójt na tej działce zarobił 1000 zł.

Z tytułu zatrudnienia do 17 listopada zarobił 121 098,22 zł, z międzygminnego związku komunalnego (zasiada tam, dzięki byciu przedstawicielem gminy Mykanów - jako wójt) 30 404,70 zł, z dopłaty ARMiR 6067,22 zł i z dopłaty do paliwa rolniczego 344 zł. Łącznie do 17 listopada 2018 roku zarobił w ubiegłym roku 158 914,14 zł.

Jego oświadczenie majątkowe znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Wójt najbardziej zadłużonej gminy w powiecie zarobił blisko 160 tys. zł w 11 miesięcy!”

 1. mm pisze:

  on to robi tylko dla kasy !

  12
  10
 2. Malgoska pisze:

  No przecież nie bedzie za darmo pracował. Trzeba siebie i rodzinę zabezpieczyć. Razem ze Stankiem biznas na gminie bije. Nawet Stankowej pracę załatwił w przedszkolu, pani która nie ma pojęcia ani wykształcenia uczy dzieci,

  31
  14
 3. Ciekawe pisze:

  Tyle to zarabia prezydent Warszawy.

  15
  8
 4. Michał pisze:

  No i? To niech mu rada obniży gaże… Przecież to nie on sobie ustalał wynagrodzenie…. A dopłaty chyba większość ludzi żyjących na wsiach bierze… Ziemię też chyba większość posiada… Nie obiektywny artykuł. Poza tym jedzcie na te niezasłużone gminy i zobaczcie czemu tak jest – od lat te same dziury na drogach a u Was? Wszystko porobione…

  12
  23
  • mieszkaniec pisze:

   A Pan Panie Michale czym się zajmuje pewnie w gminie czymś tylko czym ?

   17
   8
   • Justi pisze:

    pewnie to jakiś przydupas wójta

    17
    11
   • Aga pisze:

    Pisze o Pani Stanek ,która ma ukończone odpowiednie uczelnie i jest super nauczycielem.Wiec jeśli ktoś jest kulturalnym człowiekiem to nie będzie pisał takich kłamstw i bredni.. Zastanów się człowieku co wymyślasz!!!! !!!!

    4
    1
 5. Aga pisze:

  Jak można tak kogoś ponizac skoro się nie wie jakie uczelnie ktoś pokończyl i nie widzi się czyjejś pracy.Co za bzdury i brednie!!!!!!!

  11
  12
  • OMalgoska pisze:

   O kim piszesz, kto niby jakie uczelnie pokonczyl

   2
   5
  • OMalgoska pisze:

   Jakie miała szkoły ukończone zanim zaczęła pracę w przedszkolu. Na pewno nie wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne tylko administrację. To po pierwsze a czy taki super nauczyciel to trzeba by rodziców zapytać którzy mają odmienne zdanie

   3
   5
 6. Paula pisze:

  Ludzie skąd w Was tyle jadu ? Każdy jest kowalem swojego losu rzeba bylo sie ,,uczyc” i isc po szczeblach . A oczernianie kogoś na forum publicznym to świadczy tylko o wychowaniu i kulturze tej osoby . Dajcie zyc i zajmijcie się sobą !!!

  9
  1
 7. MykToMy pisze:

  1. Panie redaktorze, jeśli pisze pan “Mykanów jest najbardziej zadłużoną gminą w powiecie” to proszę podać źródło informacji. No chyba, że pan sam sobie tak wymyślił.
  2. Jeżeli wielu z piszących posty i pan redaktor uważa, że stanowisko wójta to taka super kasa, to czemu nie jesteście wójtami, samorządowcami, czemu nie startujecie w wyborach? Samym pisaniem pustych postów i narzekaniem nie macie szans zarobić ani takich, ani nawet mniejszych pieniędzy.
  3. I zamiast się wzajemnie obrażać, oskarżać, może lepie wziąć się do jakiejś pracy, działania, zrobić coś dobrego dla gminy, dla innych. Z samego narzekania to raczej nikomu się jeszcze nie poprawiło. 🙂

  10
  2
 8. Za to widzę że Pani ma juz zdanie wyrobone za rodzicow, ktorych dzieci uczy Pani Stanek o dziwo jest Pani aż za bardzo doinformowana tylko czy jest w tym 100% prawdy wątpię:) ile trzeba mieć w sobie jadu żeby tak pisać? pisze:

  Za to widzę że Pani ma juz zdanie wyrobone za rodzicow, ktorych dzieci uczy Pani Stanek o dziwo jest Pani aż za bardzo doinformowana tylko czy jest w tym 100% prawdy wątpię:) ile trzeba mieć w sobie jadu żeby tak pisać? Może pochwali sie Pani publicznie swoim wykształceniem i skończonych szkołach 😉

  5
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *