bezchmurnie
18°
18°
czwartek
Reklama
Spotkanie konsultacyjne w sprawie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju
20 czerwca 2022 r. | 11:24
0

Dziś o godz. 17:00 w cukierni Dorota przy Samorządowej 11 w Mykanowie odbędzie się spotkaniach konsultacyjnych, dotyczących tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 (LSR), wyznaczającej kierunki wsparcia w nowej perspektywie finansowej.

Spotkania w tej sprawie odbędą się m.in. w Miedźnie, Kruszynie czy Kłomnicach.

Lokalna Strategia Rozwoju dla obszaru objętego działaniami Stowarzyszenia „Razem na wyżyny” zostanie wypracowana w oparciu o włączenie w ten proces społeczności lokalnej –przedstawicieli sektorów publicznego, społecznego oraz gospodarczego.

Na spotkania zapraszamy: mieszkańców gmin z obszaru naszego LGD (Dąbrowa Zielona, Kłomnice, Kruszyna, Miedźno, Mykanów, Rędziny), lokalnych liderów, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, ośrodków kultury, ośrodków pomocy społecznej, stowarzyszeń, fundacji, Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, lokalnych przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych przyszłością i rozwojem naszego obszaru.

Informacje zebrane podczas spotkań pozwolą na zaplanowanie działań, które w największym stopniu przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców naszych wsi, będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby oraz wyzwania potęgowane przez zmiany społeczno-demograficzne i gospodarcze – innowacje, cyfryzację, wpływ na środowisko i klimat, wyludnianie i starzenie się społeczeństwa oraz partnerstwo w kształtowaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Program spotkań:
1. Wprowadzenie.
2. Analiza mocnych i słabych stron obszaru działania LGD.
3. Analiza szans i zagrożeń obszaru działania LGD.
4. Definiowanie potrzeb i problemów obszaru działania LGD.
5. Określenie celów i ustalenie ich hierarchii LSR.
6. Identyfikacja grup docelowych dla poszczególnych celów LSR.
7. Podsumowanie spotkania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.