zachmurzenie umiarkowane
19°
19°
poniedziałek
Reklama
Przestępstwo urzędników z Mykanowa?
25 maja 2017 r. | 16:28
2

Złożyłem dziś zawiadomienie w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie w sprawie udostępnienia i nieuprawnionego przetwarzania danych osobowych przez urzędników Urzędu Gminy Mykanów, którzy od 19 maja w Biuletynie Informacji Publicznej udostępniają dane osobowe Mieszkańców gminy, w tym moje dane, udostępniając publicznie, oprócz imienia i nazwiska, adresy zamieszkania, numery NIP i PESEL.

Z uwagi na to, iż pomimo mojej telefonicznej prośby w/w dane nie zostały usunięte z Biuletyny Informacji Publicznej Urzędu Gminy Mykanów i są w dalszym ciągu przetwarzane oraz udostępniane w rejestrze publicznym, oprócz organów ściagnia, o tym fakcie zostanie powiadomiony Generalny Insepktor Ochrony Danych Osobowych, za co urzędnikom grozi grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności.

A chodzi o dane z wniosków o udzielenie informacji publicznej.

Sprawą zajmuje się Policja z Częstochowy.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Przestępstwo urzędników z Mykanowa?”

  1. Tytus pisze:

    urzędnicy powinni odpowiedzieć za to karnie

  2. KajaK pisze:

    Urzędnikami ktoś zarządza. Tak jak kierownikiem Hali Sportowej, która swieci pustkami i nie ma żadnej sensownej propozycji dla dzieci, sekcji sportowych dla młodzieży , zajęć różnorodnych. Takowych brak !Ja sie pytam po co zatrudniać tyle sprzątaczek ( które warczą i przeganiają dzieci) i pana konserwatora ?? Proszę spojrzeć na trawę wokół , która sięga już do kolan!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *