zachmurzenie duże
14°
14°
sobota
Reklama
fot. facebook.com/magda.podlejska
Pracuje, a nie pobiera wynagrodzenia. Dziwne!
12 lipca 2019 r. | 09:28
5

36-letnia Magdalena Kierat jest radną gminy Mykanów oraz sprzedawcą w sklepie wielobranżowym. Posiada 1200 zł oszczędności, oraz na współwłasność z mężem dom za 600 000 zł. Posiada również dwie działki za 70 000 zł łącznie.

Mimo iż deklaruje, że pracuje w sklepie, nie wykazuje z tego tytułu żadnego dochodu. Jako radna w ubiegłym roku otrzymała 1200 zł diety.

Jej oświadczenie majątkowe znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Pracuje, a nie pobiera wynagrodzenia. Dziwne!”

 1. zgryz pisze:

  pewnie pracuje dla idei heheh

  5
  3
 2. Fun pisze:

  Dziwny to jest ten artykuł.Można być zatrudnionym, i nie pracować, z różnych powód. Co w tym dziwnego? Masakra!!!

  14
  4
 3. dociekliwy sąsiad pisze:

  Tutaj sytuacja jest bardzo jasna.Należy wszechstronnie wyjaśnić, czy być może Pani Radna zrzekła się należnego jej prawem (vide art.84Kp) wynagrodzenia i pieniądze na ten cel przekazała i dalej przekazuje na cele charytatywne .
  Z jednej strony prawo gwarantuje jej wynagrodzenie, ale z drugiej zaś strony otrzymane od pracodawcy wynagrodzenie w “kopercie” czy też na konto, może podarować organizacjom charytatywnym.
  Mam też nadzieje, iż osoba zatrudniająca Panią Radną dołożyła wszelkich starań i odprowadza do Skarbu Państwa, ZUS, oraz NFZ i PFRON – należne podatki (zaliczki) i składki.
  Ale, wyjaśnienie wszystkich kwestii jest rolą organów państwa.

  5
  4
  • Marysia pisze:

   To, co robi ta pani ze swoim wynagrodzeniem, to jest jej sprawa.Zobaczymy, czy pracodawca płaci wszystkie składki i podatki od tego wynagrodzenia.Poza tym wyjaśnimy, czy przesyła na konto tej pani lub przekazuje za podpisem na liście wynagrodzenia – należne jej wynagrodzenie.Sprawdzimy ROR zarówno pracodawcy i pracobiorcy.

 4. Marysia pisze:

  Ja już podałam tę sprawę gdzie trzeba, do wyjaśnienia.Zobaczymy, czy wszystko jest w porządku.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *