zachmurzenie małe
16°
12°
sobota
Reklama
Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na A1 w Mykanowie
08 lipca 2022 r. | 11:15
0

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 62-letniego obywatela Litwy, który kierował zespołem pojazdów w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu usłyszał wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu, musi też zapłacić wysoką grzywnę i przez 4 lata nie może prowadzić żadnych pojazdów mechanicznych.

W ubiegłą sobotę dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący zespołem pojazdów jadąc od Pyrzowic w kierunku Łodzi nie utrzymuje prawidłowego toru jazdy. Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd do kontroli na autostradzie A1 na wysokości Mykanowa. Za kierownicą siedział 62-letni obywatel Litwy. Był kompletnie pijany – badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jego zmiennik, który z nim podróżował i miał wtedy przerwę również był pijany, dlatego ciągnik siodłowy z naczepą musiał zostać odholowany na koszt właściciela.

Na wniosek prokuratora, 62-latek został doprowadzony do sądu w trybie przyspieszonym. Sąd zdecydował, że przez najbliższe 4 lata mężczyzna nie będzie mógł kierować żadnymi pojazdami mechanicznymi, musi też wpłacić świadczenie w wysokości 5 tysięcy złotych, pokryć koszty postępowania sądowego i wpłacić grzywnę w wysokości 2 tysięcy złotych. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.