zachmurzenie duże
17°
17°
piątek
Reklama
Z życia Gminy Mykanów
Mykanów najbardziej zadłużony w całym powiecie!
28 marca 2018 r. | 11:11
7

Profil facebooku Z życia Gminy Mykanów opublikował zestawienie gmin powiatu częstochowskiego z największym zadłużeniem. Na podstawie zestawienia o zadłużeniu gmin w Polsce, opracowanego przez Serwis Samorządowy PAP, został przygotowany poniższy wykres, przedstawiający poziom zadłużenia gmin w powiecie częstochowskim i został uaktualniony o zobowiązania powstałe na początku 2018 roku.

Jak wynika z wykresu, najbardziej zadłużonymi samorządami w naszym powiecie są: Gmina Mykanów a zaraz za nią Gmina Poczesna z kwotami zadłużenia sięgającymi kwot odpowiednio: 25 553 944,00 zł oraz 23 546 629,00 zł.

Najniższym zadłużeniem może się pochwalić Gmina Rędziny, posiadająca zobowiązania w kwocie poniżej jednego miliona, a dokładnie: 738 116,00 zł.

W wieloletniej prognozie finansowej Gminy Mykanów w 2018 roku zaplanowano zadłużenie w kwocie prawie 30 mln zł (29 865 075,69 zł), co może świadczyć o pokusie dalszego zadłużania Gminy w roku wyborczym.7 odpowiedzi na “Mykanów najbardziej zadłużony w całym powiecie!”

 1. Janusz Szymborski pisze:

  Wielkie brawa dla naszego ukochanego wójta.

  5
  3
 2. bogdan pisze:

  Hahahahaha, wszystkie inwestycje na kredyt a nie ze wsparciem Unii, nie trzeba nawet tego komentować

  5
  3
 3. MykToMy pisze:

  Ten news to mistrzostwo fałszu i zakłamania!
  Autor spreparował sobie dane o zadłużeniu tak aby mógł ogłosić, że gm. Mykanów jest najbardziej zadłużona.

  1. Zestawienie o zadłużeniu gmin w Polsce, opracowane przez Serwis Samorządowy PAP, istnieje ale ocenia zadłużenie gminy na jednego mieszkańca (nie całkowite jak w newsie). I tylko taki ranking ma sens ponieważ pozwala porównywać gminy o różnej wielkości i liczbie mieszkańców.
  2. Na zamieszczonym wykresie wszystkie dane są na koniec III kwartału 2017 roku, za wyjątkiem Mykanowa. Dla Mykanowa redaktor dodał sobie 4.500.000 zł długu, bo w przytoczonym opracowaniu jest 21.053.944 zł, a to było za mało aby mógł napisać “Mykanów najbardziej zadłużony w całym powiecie!”.

  A teraz kilka prawdziwych informacji, bez fałszowania, manipulacji.
  W rankingu PAP gm. Mykanów jest na 429. miejscu w Polsce.
  W gorszej sytuacji w powiecie są gminy Poczesna (poz. 189), Lelów (poz. 230), Janów (poz. 350), Kłomnice (poz. 415).
  Najlepszą sytuację ma gmina Rędziny, poz. 2304.

  Osądźcie sami, czy można porównywać liczby z różnego okresu lub nieprawdziwe i pisać, że to to samo?
  Oceńcie intencje i wiarygodność kogoś, kto manipuluje danymi i informacjami.

  5
  4
 4. Wyborca pisze:

  Niedługo wybory, moi znajomi i ja mamy nadzieję że to jego ostatnie dni urzędowania, a kolejny wójt doprowadzi do całkowitej klęski politycznej tego człowieka. Oby nie trafił do żadnej innej instytucji w której będzie miał cokolwiek do powiedzenia.

  5
  6
 5. garfield7 pisze:

  A mnie ciekawi dlaczego szanowny pan jegomość “dziennikarz” (pożal się Boże) nie zajmie się np gminą Poczesna… może ma tam jakiś układzik?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *