zachmurzenie duże
piątek
Reklama
Rekordowy deficyt budżetowy! Kolejny kredyt!
24 lipca 2017 r. | 12:20
5

Dariusz Pomada i Rada Gminy Mykanów kolejny raz zadłużają gminę. W czerwcu informowałem o tym, że gmina jeszcze w tym roku wyemituje dodatkowe obligacji na 2 500 000 zł. Teraz gmina weźmie 1 000 000 zł pożyczki na remont drogi powiatowej Nowy Kocin - Stary Kocin.

Tym samym, tegoroczny deficyt budżetowy (bez dodatkowych obligacji na 2,5 mln zł) wzrośnie do 9 174 423,33 zł i zostanie sfinansowany z: pożyczek z udziałem środków UE - 1 336 230 zł, pożyczek 1 000 000 zł, emisji obligacji komunalnych 6 001 400,25 zł i ze środków własnych w wysokości 836 793,08 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Rekordowy deficyt budżetowy! Kolejny kredyt!”

 1. Tutus pisze:

  Brawo ! To dlatego nie robicie nic dla dzieci i młodzieży w gminie? Gdzie ten plac zabaw i siłownia którą ma każda pipidówa w kraju oprócz Mykanowa?! Kasa która przeznaczona miała być na ten cel juz pewnie wydana?!?! Moze trzeba sie do ościennych gmin przejechać i zobaczyć ze można !

 2. Pan Czepialski pisze:

  1. W zdaniu: „Dariusz Pomada i Rada Gminy Mykanów kolejny raz zadłuża gminę” mamy do czynienia z tzw. podmiotem szeregowym (definicja w słowniku). Orzeczenie łączące się z podmiotem szeregowym przybiera na ogół formę liczby mnogiej (są nieliczne wyjątki, nie mające w zacytowanym przypadku zastosowania). Zdanie powinno więc mieć więc formę „Dariusz Pomada i Rada Gminy Mykanów kolejny raz ZADŁUŻAJĄ gminę”.
  2. „(…) gmina jeszcze w tym roku wyemituje dodatkowe obligacji (…)”. Powinno być: „dodatkowe obligacje”, „dodatkową pulę obligacji”, itd. Możliwości, by napisać to po polsku jest naprawdę sporo:)

 3. mieszkaniec pisze:

  Zadłużeniom nie ma końca, a tak na łamie BIMu na początku roku tłumaczył się z pomówień że obligacje to nie kredyt i że ktoś rozpoczyna kampanię wyborczą, widać kto cały czas kampanię “rozgrywa” zadłużając Gminę do granic możliwości na może i potrzebne inwestycje, no ale zdrowy rozsądek podpowiada aby robić to z pewnym umiarem i na miarę możliwości budżetu a nie wszystko na kredyt.
  Czyżby budżet Gminy nie wystarczał już na żadne inwestycje w tej Gminie?, od 2 lat niewiele się dzieje poza halą sportową, która i tak stoi nieużywana przez mieszkańców bo nie można było zatrudnić mieszkańca gminy, który zna kluby i mobilizowałby mieszkańców do aktywności.
  Takiego mamy pseudo ‘gospodarza’ że brak słów …

 4. Babcia pisze:

  Do naszego radnego: Wlodziu! pamiętamy co obiecałeś w kampanii . Chciałabym wyjść z wnuczką na plac zabaw póki jest mała. Już 2 lata mijają i nic. Jak już pokupujecie te drogie wozy strażackie i wyremontujecie te ich budynki i rozdacie urzędniczkom te wysokie nagrody to może w końcu pomyslicie też o mieszkańcach , ich dzieciach i wnuczkach.

 5. Olek pisze:

  To się babcia nie doczekasz…niestety w Mykanowie nic się nie dzieję…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *