zachmurzenie duże
poniedziałek
Reklama
Gminie ubyło 35. Mieszkańców!
26 kwietnia 2018 r. | 09:39
2

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ludności wszystkich gmin w Polsce, w tym gminy Mykanów. Oprócz Mstowa, we wszystkim gminach powiatu częstochowskiego wystąpił ubytek społeczeństwa. W Mykanowie były 162. zgony przy 127. urodzeniach. Do tego, 70. par powiedziało sobie sakramentalne TAK. Cała gmina na koniec 2017 roku liczyła 15034 osób, a powiat częstochowski 135227 osób (ubytek 441. mieszkańców).

Co ciekawe, do gminy Mykanów wprowadziło się 176. osób, a wyrejestrowało 128.

Na tle powiatu, Mykanów wyglądał nie najlepiej. Pod względem ubytku społeczeństwa Mykanów był lepszy tylko od pięciu gmin. Najgorzej sytuacja wyglądała w gminie Poczesna (populacja spadła o 61. osób) oraz w gminie Kłomnice (ubyło 59. osób). Odwrotna sytuacja była tylko w gminie Mstów, gdzie w ubiegłym roku przybyło trzech Mieszkańców.

Bardziej szczegółowe dane znajdziecie TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Gminie ubyło 35. Mieszkańców!”

 1. MykToMy pisze:

  Przepraszam bardzo, ale o co chodzi w tym tytule?
  Co to znaczy “35. Mieszkańców!”?

 2. MykToMy pisze:

  Chyba znowu Pan Redaktor nie bardzo wie o czym pisze lub świadomie robi z czytelników “matołków”.
  Nie można porównywać stanu ludności i jego zmian w gminie Mykanów, która ma 15.034 mieszkańców, z gminą Starcza, która ma tylko 2.824 mieszkańców.
  Porównuje się procentowy wzrost lub spadek liczby mieszkańców w wybranym przedziale czasu. W takim zestawieniu, pomimo, że w gm. Mykanów ubyło 35 mieszkańców, zajmuje ona 5. Miejsce w powiecie. I jest to bardzo dobra pozycja a na tle powiatu “Mykanów wygląda bardzo dobrze”! Również gminy Poczesna i Kłomnice, wbrew temu co jest w newsie, nie są na końcu listy.
  Co gorsza, Pan Redaktor podaje swoje bzdurne wyliczenia na wszystkich prowadzonych portalach, aż przykro czytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *