bezchmurnie
13°
13°
czwartek
Reklama
Gmina Mykanów nie otrzyma pieniędzy ze środków konkursowych Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przepadły wszystkie wnioski złożone przez Wójta!
09 grudnia 2020 r. | 10:41
4

Na wczorajszej konferencji prasowej, Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przekazaniu 12 mld zł dla samorządów w całej w Polsce w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

6 mld zł otrzymały wszystkie gminy i powiaty w Polsce już latem, w tym gmina Mykanów. Kolejne 6 mld zł można było zdobyć w ramach konkursu. Wszystkie gminy w naszym powiecie, w tym gmina Mykanów, złożyły wnioski. Niestety, kolejny raz wniosek złożony przez Wójta Dariusza Pomady przepadł, a pieniądze otrzymają inne gminy.

Środki trafiły do: Poczesnej, Olsztyna, Lelowa, Kruszyny, Janowa i Rędzin.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Gmina Mykanów nie otrzyma pieniędzy ze środków konkursowych Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przepadły wszystkie wnioski złożone przez Wójta!”

 1. Konrad pisze:

  Co oznacza “kolejny raz wniosek złożony przez Wójta Dariusza Pomady przepadł” zginął na poczcie, spadł z biurka w sekretariacie, nie został złożony?

  5
  3
 2. MykToMy pisze:

  Jak zwykle jeden wielki bełkot.
  1. Nazwiska w Polsce się odmienia, warto o tym wiedzieć jeśli chce się pisać artykuły.
  2. W chwytliwym tytule “Przepadły wszystkie wnioski” ale w artykule już tylko jeden “wniosek złożony“. Teoretycznie oba stwierdzenia mogą być prawdziwe ale nasuwa się pytanie, wie redaktor ile naprawdę tych wniosków było?
  3. W ramach konkursu jest 6 mld dla wszystkich gmin w Polsce ale w dwóch transzach. W tej edycji konkursu rozdzielono 4,35 mld zł (dla woj. śląskiego przypadło 531,7 mln zł ), na drugą część nabór wniosków jeszcze nie ruszył.
  4. Warto również znać zasady oceny wniosków bo nie każdy się kwalifikuje i nie każdy może otrzymać najwyższą punktację.

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *