zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
niedziela
Reklama
WODKAN Zgierz
Blisko 4,5 mln zł ma otrzymać gminą Mykanów na rozbudowę wodociągu i budowę kanalizacji
08 listopada 2021 r. | 10:49
1

Gminy Powiat Częstochowskiego otrzymają kolejne środki z budżetu państwa. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na budowę kanalizacji i wodociągów. Do naszego powiatu trafił 26 511 972 zł. Na razie są to wirtualne środki, ale jak zapowiedziało Ministerstwo Finansów, jeszcze w tym roku mają trafić na konta samorządów.

Podział środków nastąpił automatycznie na postawie algorytmów (opartych na obiektywnych danych wskazanych w ustawie, w tym dotyczących zamożności) oraz danych GUS na 31 października br. Środki gminy mogą przeznaczyć na inwestycje w latach 2021-2024.

Ile z tej puli ma otrzymać gmina Mykanów? 4 449 033 zł, z czego 300 000 zł ma być przeznaczonych na rozbudowę wodociągu, a 4 149 033 zł na budowę kanalizacji.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Blisko 4,5 mln zł ma otrzymać gminą Mykanów na rozbudowę wodociągu i budowę kanalizacji”

  1. Klepsa pisze:

    Super ze Gmina Mykanow dostanie pieniadze na kanalizacji tak potrzebna mieszkanca ,szkoda ze nie wszyscy moga sie podlaczyc .mowa o mieszkancach Rybnej i Kuznicy tzw Dzialkowiczach w planach pominieto mieszkancow domostw pomiedzy ul Kreta a Rzeka . Kocinka ?Pytalismy Wojta i GM dlaczego sa notorycznie pomijani przez Rade Gminy Mykanow we wszystkich planach ,takich jak melioracja rowow,,utwardzenie drogi ul.Brzozowej . Pan Barcisz Radny nic nie robi dla mieszkancow mimo ze pobiera pieniadze publiczne nigdy nie wystapil z .wnioskiem .?Nie poinformowal o budowie kanalizacji podczas swojej wizyty na ul Brzozowej. Radni i Wojt skrzetnie ukrywami projekt dlaczego ?Dla kogo wlasciwie buduje sie kanalizacjie dla mieszkancow czy dla jednej z firm ktora sugerowala wesprzec Gmine Mykanow 1 milionem .?Kanalizacja to dobro spoleczne szkoda ze spoleczenstwo w naszej gminie jest bardzo slabe.A ludzie nie chca waliczyc o swoje prawa i daja sie manipulowac ..Szkoda ze pod nosem mieszkancow ul Brzozowej poplyna scieki wszystkich miejscowosci z wykatkiem sciekow domostw ul Brzozowej ,ul Sosnowej .Szkoda ze umieszczenie kolektora sciekow typu grawitacyjnego z tlocznia i przeppmpowni nie zostal omowione na zébraniu z mieszkancami . Umieszczenie tych tych urzadzen na terenach zalewowych nie zmeliryzowàych i zaniedbywànych przez Wlodarzy naszej Gminy Mykanowi w wypadku awarii moze narazic domostwa po miedzy ul Kreta a Rzeka Kocinka na wielkie straty poniewaz kanalizacja nie poplyna tylko scieki bytowe z gospodarstw domowych ale rowniez przemyslowe Mieszkancy ul.Brzozowej i Ul.Sosnowej dalej beda zamawiac beczkowozy aby wywozic swoje scieki pomimo ze kanalizacja bedzie tuz obok. ?Czy nasi Radni kieruja sie ekologia i dobrym spolecznym ?Czy Unia Europejska przyznalaby dotacje wiedzac ze czesc mieszkancow pozbawipno prawa do podlaczenia sie do planowanej kanalizacji ?Prosze o wyrozimualosc w tej sprawie i bardzo prosze zeby Radnego Barcisza nie popierac po co wyrzucac pieniadze na bezuzytecznych Radnych!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.