pochmurnie
piątek
Reklama
Kolejne zatrzymania w związku ze składowaniem niebezpiecznych odpadów w Kokawie
24 kwietnia 2019 r. | 09:35
2

Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali osoby, które składowały niebezpieczne odpady. 39-letni mieszkaniec Radostkowa od listopada 2017 roku do czerwca 2018 roku zgromadził w Kokawie i Częstochowie ponad 4 miliony litrów niebezpiecznych substancji. W przestępczym procederze pomógł mu 53-latek z Częstochowy, który udostępnił swoją nieruchomość pod nielegalną działalność.

Zatrzymany 39-latek z nielegalnego składowania niebezpiecznych śmieci uczynił sobie stałe źródło dochodu. W listopadzie 2017 roku rozpoczął swój przestępczy proceder, polegający na sprowadzaniu odpadów wbrew przepisom ustawy. Do czerwca 2018 roku na otwartym terenie w Kokawie zgromadził łącznie ponad 4 mln litrów substancji niewiadomego pochodzenia. W Częstochowie na wynajętej posesji przechowywał przeszło 80 tys. litrów niebezpiecznych substancji. Trujące śmieci składowane były w plastikowych mauzerach oraz w beczkach. Badania laboratoryjne wykazały, że znajdowały się w nich substancje silnie toksyczne, wywołujące nowotwory, mutacje i zaburzenia czynności układu rozrodczego i endokrynnego. W związku z tym, że były one niewłaściwie przechowywane, stanowiły realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Wobec mieszkańca Częstochowy, który z kolei wynajął swoją posesję pod przestępczą działalność, zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe. /KMP w Częstochowie/2 odpowiedzi na “Kolejne zatrzymania w związku ze składowaniem niebezpiecznych odpadów w Kokawie”

  1. Stanisław pisze:

    Rozumiem że skoro piszecie że znajdowały się to już ich nie ma?
    Czy nieruchomości tych panów zlicytowane zostaną na poczet utylizacji?

  2. Aaa pisze:

    Niestety, śmieci nadal są składowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *