pochmurnie
piątek
Reklama
Starostwo Powiatowe w Częstochowie
Jubileusz 100-lecia SP w Starym Broniszewie
21 czerwca 2017 r. | 09:38
0

18 czerwca br. odbyły się jubileuszowe obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej im. 6 Pułku Piechoty w Starym Broniszewie pod patronatem Starosty Częstochowskiego.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. Oficjalna część miała miejsce na sali gimnastycznej SP. Wszystkich gości powitał dyrektor szkoły Krzysztof Wrzalik przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Mykanowa. Przy tak ważnej okazji nie mogło zabraknąć przypomnienia bogatej historii szkoły i ludzi, którzy o nią dbali. Pomimo wojen i pożarów zachowano ciągłość nauczania i placówka cały czas spełniała swe funkcje.

Obecnie może również pochwalić się bardzo dobrą współpracą z władzami i ludnością lokalną. Świadczy o tym grono 31 fundatorów sztandaru szkoły. Wśród nich był Starosta Częstochowski Krzysztof Smela i Radni Powiatu Częstochowskiego: Adam Wochal, Krzysztof Nabiałczyk i Ignacy Palutek. Doniosłą chwilą było nadanie hymnu szkoły „Drogowskaz naszych dni”, do którego słowa ułożył Krzysztof Wrzalik, a muzykę skomponowała Aneta Truszkowska – Karoń. Po wręczeniu listów gratulacyjnych, prezentów i upominków przez licznie przybyłych gości, wszyscy mogli podziwiać występy artystyczne uczniów oraz absolwentów szkoły: Karoliny Orszulak i Agaty Kasprzyk.

Głównym celem uroczystości jubileuszowych było podkreślenie wagi historycznej i środowiskowej stuletniej tradycji oświaty w Starym Broniszewie. Szkoła Podstawowa jest nowoczesną placówką, dbającą o bezpieczeństwo i rozwój dzieci. U swoich podopiecznych kształci idee patriotyzmu, tolerancji oraz dbałości o środowisko naturalne.

Szkoła w latach 2013/2014 uzyskała Certyfikat „Wiarygodna Szkoła Podstawowa”, potwierdzający, że jest placówką będącą w stanie zabezpieczyć właściwy poziom edukacyjny, wychowawczy i bezpieczeństwo swoim uczniom.

Szkoła jest organizatorem dwóch konkursów: „Liściem malowane” oraz „Raz, dwa, trzy – śpiewasz Ty”, które cieszą się dużą popularnością w Gminie Mykanów. /Starostwo Powiatowe w Częstochowie/

Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Starostwo Powiatowe w CzęstochowieDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *