zachmurzenie duże
18°
18°
poniedziałek
Reklama
Fuszerka przy budowie drogi Kokawa – Rybna?
14 września 2018 r. | 11:03
12

Szykuje się duża fuszerka na budowanym odcinku drogi Kokawa - Rybna. Mimo iż Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi do Wójta Gminy Mykanów, ten odesłał ich z kwitkiem, dlatego postanowili napisać do mnie.

Treść listu znajdziecie poniżej.

Na terenie naszej gminy trwają remonty drogowe,niestety nie wszystkie można zaliczyć na udanych. Trwa budowa drogi na odcinku Kokawa-Rybna a nazywając rzeczy po imieniu firma Larix tworzy nam kolejnego bubla. Brak jakiejkolwiek podbudowy,krawężniki bardzo wysokie,krzywe,bez żadnych poziomów. Masa została wylana za wysoko a będą jeszcze 2 warstwy. My jako mieszkańcy mamy wrażenie że jest to całkowita samowola budowlana bez jakiegokolwiek nadzoru.Prośba o interwencje w tej sprawie do wójta nie przyniosła żadnych rezultatów. Mieszkańcy usłyszeli że wszystko zgodnie z planem i jest to droga powiatowa i nic w tej sprawie nie może zrobić. Owszem jest to droga powiatowa ale koszt budowy w 50% jest z dofinansowania unijnego a pozostałe 50% w równych częściach ponosi starostwo oraz gmina(prawie 2 mln zł z naszej strony). W związku z czym liczyliśmy chociaż na dobre chęci pomocy Nam w tym problemie-w końcu chodzi o Naszą gminę i bezpieczeństwo na tej drodze Nas mieszkańców-a zarazem Jego wyborców. Niestety musimy sami walczyć o prawidłowe wykonanie tych prac.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Fuszerka przy budowie drogi Kokawa – Rybna?”

 1. Pozdrawiam pisze:

  Jakość dróg kosztem skończenia budowy na kampanię wyborczą

  11
  18
 2. Szalona pisze:

  Robią wszystko na wariata. Trochę krawężniki niedługo zaczną już kostkę układać.

  7
  13
 3. wyborca pisze:

  A czy to przypadkiem nie jest droga powiatowa – za którą odpowiada Starosta?

  26
  4
 4. adik pisze:

  A co na to pan starosta Smela ?!!!Czemu nie interweniuje???

  24
  7
 5. bogdan pisze:

  Proponuję aby mieszkańcy zgłosili to Staroście lub do Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg skoro Pomada olał temat

  8
  15
 6. gość pisze:

  Jak może ktoś zauważył to pod kostkę to nawet starych mostków nie zrywali tylko nasypali trochę tłucznia z ziemią z odzysku i to wszystko raczej tak nie powinno się robić bo to droga na skróty.

  5
  14
  • Ada pisze:

   Droga w STARYM KOCINIE jest drogą POWIATOWĄ i to starosta odpowiada za jej stan techniczny! I to, że w ogóle powiat ja wykonał, absolutnie nie wyszło z ich inicjatywy-to Wójt i nasi Radni postawili starostę w sytuacji podbramkowej i zaproponowali , że pokryją 50 % kosztów budowy tej drogi! I starosta nie mógł się wycofać… Gdyby nie to, do tej pory nic by się w Kocinie nie zmieniło, tak jak to zresztą było przez ubiegłe lata…

   11
   3
 7. Borowianka pisze:

  W Borownie poprawiane ulice obok ronda również pozostawiają wiele do życzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na studzienki kanalizacyjne. Mam wrażenie, że kruszywo wokół studzienek płyty wibracyjnej “na oczy nie widziało” – wszystko wokół się zapadło, woda nie ma szans wpaść do kratki odpływowej i zalewa całą ulicę. A zdaje się, że z tego samego powodu studnie były modernizowane. Ciekawe jaki inspektor odebrał te roboty, bo na pewno nie taki, który ma pojęcie o budownictwie inżynieryjnym. Ciekawe też kto takich “dobrych” inspektorów zatrudnia 😉 absurd!

  8
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *