słabe opady deszczu
czwartek
Reklama
Prawdziwy Mykanów: „W centrum? Nic. Autobusy? Brak. Inwestycje unijne?”
21 października 2019 r. | 11:16
8

Bardzo interesujący komentarz dodał jeden z Użytkowników w artykule pt. "Mykanów najbardziej zadłużony w powiecie częstochowskim. Sytuacja jest fatalna!". Poniższy komentarz doskonale odzwierciedla obecny stan Mykanowa.

Mykanów niczego sobą nie reprezentuje. Hala- swieci pustkami, plac targowy a na nim rynek piątkowy – marny, Dom Kultury swieci pustkami odkąd Zorby nie ma. Wydaje sie tu kasę która nie służy potem NIKOMU. Płac zabaw z altanką- bubel .W centrum? Nic. Autobusy? Brak. Inwestycje unijne? A kto by w gminie projekt napisał?! Takie Klomnice czy Olsztyn czy Rędziny w czym są lepsze? A No dopóki nie przyjdą do gminy ludzie z nowoczesną wizją , zdolni i myślący do przodu będzie tu ranczo serialowe.

Pozostawiam go bez zbędnego komentarza.

PAWEŁ GĄSIORSKI8 odpowiedzi na “Prawdziwy Mykanów: „W centrum? Nic. Autobusy? Brak. Inwestycje unijne?””

 1. Jarek pisze:

  Brakuje pizzerii, ogolnie knajpy fajnej. Tyle młodzieży tu mieszka. Najlepszy płac ma ksiądz niestety , dlatego centrum puste. Nie ma ścieżek rowerowych. Super byłoby gdyby był skate park czy coś takiego .

  4
  2
  • Solveig pisze:

   Siłownia zewnętrzna i muzeum motocykli w Borownie to martwe miejsca. Za to kort tenisowy i boisko rzeczywiście są wykorzystywane. W Mykanowie fajna jest cukiernia ,,Dorota,,. Może tam powinna być też pizza? Scieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia byłby nieocenione, np. z Borowna do Kłomnic do Biedronki i na rynek, po drodze ławeczki…pomarzyć zawsze można

 2. Buba pisze:

  Brak Wygodnego dojazdu do i ze szkoły i pracy to największa bolączka obecnie.

  5
  4
 3. MykToMy pisze:

  No podobają mi się takie pomysły! Proponuję przygotować petycję, zebrać podpisy i złożyć w gminie.
  – Np. panie z gminy mogą obowiązkowo w piątki sprzedawać na rynku, placu targowym. Rozszerzy to asortyment i przyciągnie klientów.
  – Wójt może uruchomić pizzerie w centrum a najlepiej w gminie. Skoro to taki oczekiwany biznes to i dochody będą gwarantowane. Kilka miesięcy i może uda się zatkać dziurę budżetową.
  – Plac zabaw przebudować na tor rowerowy a altankę może do księdza. Ma tyle miejsca to pewno nie będzie mu przeszkadzać.
  Tylko aby w tej całej nowoczesności mieszkańcy nie zapomnieli o sobie, pamiętali że
  – jak nie będą kupować na targowisku to nikt się tam nie wystawi ze swoim towarem,
  – jak nie będzie mody na spotkania przy pizzy, lodach, nie zostawimy tam swoich pieniędzy to żadna gastronomia się nie utrzyma,
  – jak nie znajdą wolnego czasu na plac zabaw i dla swoich dzieci to teren zarośnie chwastami a nowe pokolenie nie będzie odczuwało potrzeby spotkań i towarzystwa.

  7
  4
  • Jordan pisze:

   Ludzie na wsi to myslisz pojdą na byle co? Do piscatorii chadzali. Gdyby jedzenie było co najmniej przyzwoite to knajpa by nie splajtowała. O PKS nic nie napisałeś. Szkoda. Zabrakło argumentów?

   • Jordan pisze:

    Co do pracowników gminy. Jest ich bardzo dużo. W każdym pokoju siedzi tłum kobiet. Wystarczy wysyłać pracowników na dobre szkolenia i wymagać potem efektów. Dotacje unijne to podstawa małych gmin.

    6
    1
 4. obywatel pisze:

  Autobusy brak, nie przesadzajcie , co myślicie że będziecie mieć co godzinę do Cz-wy, są też inne miejscowości ,które trzeba obsłużyć, teraz rozrywkowe to macie w internecie ,kiedyś to było w prawie każdej wsi jakiś mały dom kultury gdzie grało się w tenisa stołowego , a dziś to macie tenisa, ale w internecie ,

  3
  3
 5. Janek pisze:

  PKS już oficjalnie w likwidacji, także za chwile naprawdę będzie z dojazdem „sympatycznie”. A od 1 podwyżki biletów, itd…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *